Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. balandžio 26 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus vizitas Lietuvoje balandžio 27–28 d.

Balandžio 27–28 d. su oficialiu darbo vizitu Lietuvoje lankysis už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

Virginijus Sinkevičius
Europos Sąjunga

Balandžio 27 d. 9.30 val. Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius dalyvaus IQ Forume Klaipėdoje „Klaipėda 2023: Tvarios plėtros kursas“, kur skaitys pranešimą tema „Mėlynoji ekonomika ir žaliasis kursas: kaip užtikrinti saugią uosto ateitį?“

Balandžio 28 d. 8.00 val. Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius susitiks su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministru Simonu Gentvilu.

Balandžio 28 d. 8.30 val. Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius dalyvaus LR Aplinkos ministerijoje vyksiančiame susitikime dėl  Europos Komisijos parengtos Aplinkos nuostatų įgyvendinimo peržiūros ataskaitos.

Balandžio 28 d. 9.15 val. Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius dalyvaus podiumo diskusijoje tarptautinėje konferencijoje „Europos Sąjungos vidaus rinkai 30 metų: pasiekimai ir problemos“ (Gedimino pr. 16, Vilnius).

Ši konferencija organizuojama minint Europos Sąjungos bendrosios rinkos 30-metį – vieną didžiausių Europos integracijos laimėjimų ir vieną iš pagrindinių jos ekonomikos varomųjų jėgų. ES bendrąja rinka naudojasi 440 mln. piliečių, joje veikia 23 mln. įmonių, o jos BVP sudaro 15 proc. viso pasaulio BVP. Tai yra didžiausia pasaulyje integruota bendrosios rinkos erdvė, tačiau ir viena labiausiai į išorę orientuotų rinkų. Jau daugiau kaip 30 metų ES bendroji rinka padėjo pagerinti piliečių gyvenimą, palengvino verslą ir davė didelės ekonominės naudos padidindama Europos BVP 9 proc. Lietuvos pramonei ir verslui ES vidaus rinka buvo ir yra augimo bei pažangos variklis, kuris kartu su sanglaudos politika bei kitais ES instrumentais, stūmęs ir stumiantis šalies ekonomiką į priekį, prisideda prie socialinės gerovės kilimo.

Šioje pusės dienos konferencijoje bus aptariami ES bendrosios rinkos pasiekimai ir neišnaudotos galimybės, svarbiausi vidiniai ir išoriniai veiksniai, lemiantys dabartinius pokyčius ES vidaus ir užsienio politikoje.

Konferenciją organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija, taip pat su partneriais – Švedijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ES Tarybai, ambasada Lietuvoje, „BusinessEurope“ ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu. 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. balandžio 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje