Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Konferencijos ir aukščiausiojo lygio susitikimai

Tarptautinė konferencija „Europos Sąjungos vidaus rinkai 30 metų: pasiekimai ir problemos“

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su partneriais organizuoja tarptautinę konferenciją „Europos Sąjungos vidaus rinkai 30 metų: pasiekimai ir problemos“.

Šiemet Europos Sąjunga (ES) mini vidaus rinkos 30-metį – vieną didžiausių Europos integracijos laimėjimų ir vieną iš pagrindinių jos ekonomikos varomųjų jėgų. Lietuvos pramonei ir verslui ES vidaus rinka buvo ir yra augimo bei pažangos variklis, kuris kartu su sanglaudos politika bei kitais ES instrumentais, stūmęs ir stumiantis šalies ekonomiką į priekį, prisideda prie socialinės gerovės kilimo.

Tačiau vidaus rinkai veikti vis dar yra kliūčių, o jos potencialas nėra pakankamai išnaudotas. Besikeičiant geopolitiniam klimatui, tebesitęsiant Rusijos agresijai prieš Ukrainą, o taip pat augant kai kurių šalių rinkos protekcionizmui, Europos ir, suprantama, Lietuvos pramonė bei verslas susiduria su ekonominiais sunkumais. Gerai funkcionuojanti ES vidaus rinka yra pagrindinė sąlyga šiems iššūkiams atlaikyti bei konkurencingumui didinti.

Šia proga Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija, bei Lietuvos ekonomikos ir inovacijų ministerija, taip pat su partneriais – Švedijos, kuri šiuo metu pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai, Ambasada Lietuvoje, „BusinessEurope“ ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu –  š. m. balandžio 28 d., 9.15 val., organizuoja tarptautinę konferenciją „Europos Sąjungos vidaus rinkai 30 metų: pasiekimai ir problemos“. 

Šioje pusės dienos konferencijoje bus aptariami ES Vidaus rinkos pasiekimai ir neišnaudotos galimybės, svarbiausi vidiniai ir išoriniai veiksniai, lemiantys dabartinius pokyčius ES vidaus ir užsienio politikoje.

Konferencijoje dalyvaus ir diskutuos ES ir Lietuvos institucijų vadovai, europinių verslo organizacijų, akademinių institucijų atstovai, vidaus rinkos ekspertai, ekonomistai, pramonininkai, verslininkai.

Maloniai kviečiame diskusiją stebėti internetu: 

https://www.facebook.com/Europos

  • Europos Komisija
  • 2023 m. balandžio 28 d., penktadienis, 08:30 val. - 13:15 val. (EEST)

Praktinė informacija

Kada
2023 m. balandžio 28 d., penktadienis, 08:30 val. - 13:15 val. (EEST)
Kur
Vilnius / Nuotoliu
Kalbos
lietuvių kalba, anglų kalba