Skip to main content
Europos Komisijos logotipas
Atstovybė Lietuvoje
Problemos ir skundai

Pagalba nacionaliniu ir ES lygmenimis

Kaip pranešti apie problemas ar teikti skundą?

Jei esate ES pilietis ar turite nuolatinį leidimą gyventi ES šalyje ir apsistojote, dirbate ar kuriate verslą kitoje ES šalyse, galite naudotis savo teisėmis. Jeigu turite problemų ar skundų, geriausias sprendimas yra juos spręsti nacionaliniu lygiu kreipiantis į atsakingą tarnybą, valdžios institucijas ar verslą.

Nors paprasčiau yra apginti savo teises toje šalyje, kurioje gyvenate, Europos Sąjunga taip pat siūlo įrankių, galinčių Jums padėti, ypač jei problemos susijusios su ES institucijomis.

Pagalba nacionaliniu lygmeniu

Pagalba ES lygmeniu

Europos Ombudsmenas

Europos Ombudsmenas, nepriklausoma ir nešališka tarnyba, nagrinėja žmonių, įmonių ir organizacijų skundus dėl ES institucijų ir įstaigų netinkamo administravimo atvejų.

Europos Parlamento Peticijų komitetas

Visi Europos Sąjungos piliečiai ar valstybių narių gyventojai bei juridiniai asmenys (pvz., įmonės, organizacijos ar asociacijos), kurių buveinė registruota Europos Sąjungoje, turi galimybę pateikti peticiją Europos Parlamentui dėl Europos Sąjungos teisės taikymo.

Pateikti skundą Europos Komisijai

Į Europos Komisiją galite kreiptis dėl Europos Sąjungos teisės pažeidimo, padaryto ES šalies valdžios įstaigų šalyje narėje. Klausimai, susiję tik su privačiais asmenimis ar subjektais ir nesusiję su valdžios institucijomis, sprendžiami nacionaliniu lygmeniu.

Pagalba verslui ginant savo ES teises

Čia pateikiama kontaktinė informacija, kur kreiptis susidūrus su nesąžininga konkurencija, nesąžininga valstybės parama užsienio konkurentams ir kitomis problemomis bendraujant su kitos ES šalies valdžios institucijomis.

Bendra informacija apie ES

,,Your Europe” svetainė

Šioje svetainėje teikiami praktiniai patarimai ir informacija apie bendras ES taisykles gyvenant, mokantis, dirbant, apsiperkant, keliaujant ar užsiimant verslu Europos Sąjungos šalyse. Jei atsakymo į savo klausimą neradote, papildomai galite kreiptis į tarnybą „Jūsų Europos patarėjas“.

EUROPE DIRECT tinklas

Skambinkite, rašykite ar susitikite su EUROPE DIRECT atstovu Lietuvoje ir kitose ES šalyse.