Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje vėliava
Darbas ES institucijose

Galimybės dirbti ir stažuotis

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 vyrų ir moterų iš 27 ES valstybių narių. Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) rengia viešus konkursus nuolatinėms ir laikinoms darbo vietoms užimti. ES institucijose dirba ne tik nuolatiniai darbuotojai, bet ir sutartininkai, laikinieji darbuotojai ir stažuotojai. Be to, naudojamasi į specialias duomenų bazes įtrauktų įvairių sričių specialistų paslaugomis.

Visi norintys įsidarbinti ES institucijose asmenys pirmiausia susiduria su Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO). Jos interneto svetainėje paaiškinama, kaip vyksta atranka, ir patariama, kaip pasirengti konkursams. Šioje interneto svetainėje išsamiai aprašomos ES institucijų darbuotojų pareigybės, informuojama apie vykusias bei vykstančias atrankos procedūras ir būsimas darbo galimybes.

 

Nuolatiniai darbuotojai

Laikinieji darbuotojai

Stažuotės ES institucijose

Stažuotė Europos Komisijoje

Europos Komisijos stažuočių programoje „Blue Book traineeship“ gali dalyvauti universitetų absolventai iš viso pasaulio. Dalyvaujant stažuočių programoje „Blue Book traineeship“ yra mokama mėnesinė išmoka ir padengiamos kelionės išlaidos.

Stažuotę reikia planuoti iš anksto. Dėl stažuočių, prasidedančių spalio mėnesį, paraiškos priimamos tų pačių metų sausį, o dėl stažuočių, prasidedančių kovo mėnesį, reikėtų kreiptis ankstesnių metų rugpjūčio mėn.

 

Mokomoji praktika Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje suteikia galimybę Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams atlikti studijų praktiką atstovybėje. Šios praktikos metu praktikantas nėra įdarbinamas Europos Komisijoje ir už darbą praktikos metu nėra mokamas atlygis.

Mokomosios praktikos prašymai yra priimami į Komunikacijos, Politikos ir Ryšių su žiniasklaida grupes.

Studijų praktika siūloma bakalauro arba magistro studijų dieninio ir neakivaizdinio skyriaus studentams, studijuojantiems su politikos mokslus, tarptautinius santykius, žiniasklaida arba komunikacija susijusius dalykus. Praktikantas dalyvaus kasdieniame atstovybės darbe ir turės puikią galimybę susipažinti su Europos Komisijos veiklos ypatumais.

Rekomenduojama praktikos trukmė – 3–5 mėnesiai. Praktikos laikas derinamas individualiai.

Praktikantai, atliekantys praktiką vienoje pasirinktoje grupėje, yra supažindinami su visos atstovybės grupių veikla, pagal poreikį atlieka ir kitas užduotis.

Minėtus reikalavimus atitinkančių kandidatų prašome atsiųsti motyvacinį laišką, kuriame būtų nurodyta, kokioje atstovybės grupėje bei kada ir kokį laikotarpį pageidaujama atlikti praktiką. Taip pat būtina pridėti savo gyvenimo aprašymą (CV) su kontaktiniais duomenimis. Šiuos dokumentus siųsti e. paštu: p. Jurgitai PAULIONEI, Jurgita [dot] PAULIONEatec [dot] europa [dot] eu (Jurgita[dot]PAULIONE[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Susisieksime tik su atrinktais kandidatais.

Atstovybė su praktikantu sudaro oficialią praktikos sutartį, kurioje Komisijai turi būti patvirtinta, kad praktikantas yra apsidraudęs atitinkamu sveikatos ir socialiniu draudimu. Sudaromoje sutartyje yra aiškiai nurodoma, kad praktikantui nesuteikiamas Europos Komisijos tarnautojo statusas, o ši praktika savaime nesuteikia teisės įsidarbinti Komisijos tarnybose.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Europos Komisijos oficialių stažuočių programos taisyklėmis, asmenys, atlikę stažuotę, kurios trukmė ilgesnė nei 6 savaitės, praranda galimybę atlikti oficialią apmokamą stažuotę ES institucijose.