Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 6 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos dieną – gegužės 9-ąją – kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“

Pavasarine tradicija tapęs „Europos egzaminas“ vėl kviečia išbandyti jėgas atsakinėjant į trumpus ir įdomius klausimus apie Europos Sąjungą, kultūrų įvairovę, istoriją, geografiją, kalbas.

Europos egzaminas

Pavasarine tradicija tapęs „Europos egzaminas“ vėl kviečia išbandyti jėgas atsakinėjant į trumpus ir įdomius klausimus apie Europos Sąjungą, kultūrų įvairovę, istoriją, geografiją, kalbas. Šis žinių konkursas, kasmet pritraukiantis iki 20 000 azartiškų ir žingeidžių žmonių, vyks jau tryliktą kartą. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos vertybėms, Europos solidarumui su Ukraina, žaliai ir skaitmeninei Europai bei Europos jaunimo metams.

„Europos egzaminą“ bus galima laikyti gegužės 9 d. nuo 8 val. iki 20 val. interneto svetainėje https://europosegzaminas.lrt.lt/. Egzamino dalyviai turės atsakyti į 10 klausimų. Jame gali dalyvauti visi norintys individualūs dalyviai. Šiais metais pirmą kartą egzamine kviečiami dalyvauti ne tik gimnazinių, bet ir 5–8 klasių mokiniai, kuriems paruoštos atskiros užduotys.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega apie „Europos egzaminą“ sako:  „Žinios yra ne tik vertinga investicija, bet ir patikimas informacijos vertinimo pagrindas. Žinodami faktus ir mokėdami juos atskirti nuo nuomonių, esame atsparūs, taip pat ir dezinformacijai, o tai ypač aktualu Kremliaus karo Ukrainoje kontekste. Mokytojų dėka auginame kartą, kurią bus sudėtinga suklaidinti. „Europos egzaminas“ – ne tik proga paminėti Europos dieną, bet ir galimybė mokytojams dar kartą pakalbėti su mokiniais apie tai, ką nuo pat Europos Sąjungos steigimosi puoselėjo jos kūrėjai: taiką, demokratiją, laisvę ir įvairovę.“

Kiekvienas „Europos egzamino“ dalyvis, egzamino dieną pateikęs atsakymus į visus klausimus, gaus asmeninį kvietimą į virtualų tik „Europos egzamino“ dalyviams skirtą pramoginį – edukacinį susitikimą „MEMŲrandomą“ su gerai žinoma „YouTube“ ir socialinių tinklų žvaigžde – Paul de Miko.

Trys mokyklos, masiškiausiai sudalyvavusios „Europos egzamine“, bus apdovanotos stalo žaidimais „Eureka“.

Ruoštis „Europos egzaminui“ galima jau dabar dalyvaujant treniruotėje ir susipažįstant su egzamino informacijos šaltiniais.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su LRT.

Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Projekto draugai: Užsienio reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Jaunimo Europos komanda ir EUROPE DIRECT.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 6 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje