„EUROPOS EGZAMINO“ 2022 KLAUSIMAI IR TEISINGI ATSAKYMAI
Kviečiame susipažinti su visais „Europos egzamino“ klausimais ir teisingais atsakymais į juos.
Atsakymai į klausimus 5-8 klasių mokiniams
Atsakymai į klausimus I-IV gimnazijos klasių mokiniams
KAS TAI?
„Europos egzaminas“ – tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo!
KADA?
„Europos egzaminas“ vyks internetu gegužės 9 d. 08:00–20:00 val. puslapyje www.europosegzaminas.lrt.lt
KAS GALI DALYVAUTI?
Dalyvauti gali visi norintys – nesvarbu, ar esi moksleivis, ar jau seniai baigei mokyklą – atsakyk į egzamino klausimus ir švęsk Europos dieną!
KAIP VYKS EGZAMINAS?
„Europos egzaminą“ sudaro 10 klausimų.
Klausimai pateikiami su atsakymų variantais, kuriuos reikia pasirinkti per kuo trumpesnį laiką.
Maksimalus laikas atsakymui pasirinkti – 1 minutė.
„Europos egzamino“ klausimai bus ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, geografiją, istoriją, bet ir iš šiais metais aktualių temų – apie Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Daugiau informacijos apie egzaminui skirtus informacijos šaltinius ir treniruotę egzaminui rasi žemiau.
KOKIE APDOVANOJIMAI LAUKIA DALYVIŲ?
Kiekvienas „Europos egzamino“ dalyvis, egzamino dieną pateikęs atsakymus į visus egzamino klausimus, gaus asmeninį kvietimą į virtualų tik „Europos egzamino“ dalyviams skirtą „MEMŲrandomą su Paul de Miko“.
Trys mokyklos, masiškiausiai sudalyvavusios „Europos egzamine“, bus apdovanotos stalo žaidimais „Eureka“.
Tikriausiai tai bus pats smagiausias tavo laikytas egzaminas!
„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija. Projektą globoja LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Projekto draugai – Užsienio reikalų ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Jaunimo Europos komanda ir EUROPE DIRECT.
- Europos Komisija | elektroninis žaidimas
- 2022 m. gegužės 9 d., pirmadienis, 08:00 val. - 2022 m. birželio 2 d., ketvirtadienis, 20:00 val. (EEST)
Praktinė informacija
- Kada
- 2022 m. gegužės 9 d., pirmadienis, 08:00 val. - 2022 m. birželio 2 d., ketvirtadienis, 20:00 val. (EEST)
- Kalbos
- lietuvių kalba
- Organizatoriai
- Atstovybė Lietuvoje | Lietuvos radijas ir televizija
- Interneto svetainė
- Nuoroda į „Europos egzaminą“
- Social media links
Aprašymas
RUOŠKIS EGZAMINUI IŠ ANKSTO
Šių metų „Europos egzamino“ klausimai bus ne tik iš tradicinių egzamino temų apie Europos Sąjungos institucijas, kultūrų įvairovę, geografiją, istoriją, bet ir apie šių metų aktualijas: Europos žaliąją ir skaitmeninę pertvarką, jaunimo galimybes ir dalyvavimą demokratiniame gyvenime. Susipažink su egzamino informacijos šaltiniais ir dalyvauk „Europos egzamino“ treniruotėje.
Europos egzamino temos ir informacijos šaltiniai 2022 m.
Europos Sąjungos veikimas, institucijos, istorija
Europos Sąjunga – unikali 27 Europos Sąjungos valstybių narių partnerystė. Europos Sąjungos kūrimasis siejamas su 1950 m. gegužės 9 d. tuometinio Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Schumano pasiūlymu kartu valdyti anglių ir plieno gamybą, kad nė viena šalis negalėtų slaptai ginkluotis prieš kitas valstybes. Pradžioje buvusi vien ekonomine sąjunga, šiandien Europos Sąjunga veikia įvairiose politikos srityse: nuo klimato ir aplinkos iki migracijos ir teisingumo. Europos Sąjungos šalys bendromis jėgomis kuria geresnę ateitį.
Šaltiniai:
Vaizdo įrašas: Mes sukūrėme Europą kartu
Įdomybės apie Europos Sąjungos valstybes
„Vienybė įvairovėje” – Europos Sąjungos šūkis, pirmą kartą pradėtas naudoti 2000 metais. ES valstybės praturtina Europos Sąjungą tik joms būdingomis ypatybėmis: nuo mokslo atradimų iki gamtos paveldo, nuo sporto pasiekimų iki skirtingų tradicijų puoselėjimo. Bendros Europos Sąjungos šalių vertybės yra tos pačios ir jos turi būti gerbiamos visoje Europos Sąjungoje. Viena pagrindinių vertybių – demokratija, kurią papildo ir tokios vertybės kaip pagarba žmogaus teisėms, laisvė, lygybė bei kitos vertybės, surašytos Lisabonos sutartyje.
Šaltiniai:
Interaktyvus žemėlapis „Kas gi ta Europos Sąjunga?”
Žaidimas apie ES valstybes
Europos jaunimo metai: galimybės ir dalyvavimas demokratiniame gyvenime
2022 m. – Europos jaunimo metai, skirti atkreipti dėmesį į Europos jaunimo svarbą kuriant geresnę – žalesnę, įtraukesnę ir skaitmeninę – ateitį. Taip pat primenama ir supažindinama, kiek daug ir įvairių galimybių suteikiama jaunimui per įvairias Europos Sąjungos iniciatyvas: nuo savanorystės iki kelionių po Europos Sąjungą traukiniais, nuo studijų mainų iki paramos niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui, kad pavyktų sklandžiau patekti į darbo rinką ES.
Šaltiniai:
Jaunimui skirtos ES iniciatyvos
Konferencija dėl Europos ateities
Ką ES daro savo piliečių labui?
Europos žaliojo kurso įgyvendinimas
Iki 2050 metų Europa siekia tapti pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu. Europos žaliasis kursas prisidės prie to, kad ES taptų modernia, efektyviai išteklius naudojančia ir konkurencinga ekonomika, užtikrindamas, kad grynasis šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis būtų lygus nuliui (iki 2050 m.), ekonomikos augimas būtų atsietas nuo išteklių naudojimo ir nebūtų nuošalyje paliktas nė vienas žmogus ir nė viena vietovė.
Šaltiniai:
NextgenerationEU: tebūnie žalia
Vaizdo įrašas: Europos žaliasis kursas
Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa
Europa siekia į žmogų orientuotos, tvarios ir klestinčios skaitmeninės ateities, kurioje įmonės ir žmonės turėtų daugiau galių. Skaitmeniniai sprendimai taip pat nepaprastai svarbūs kovojant su klimato kaita ir pereinant prie žaliosios ekonomikos. Šis dešimtmetis yra Europos skaitmeninis dešimtmetis, kurio vizija apima keturis pagrindinius aspektus: įgūdžius, įmonių skaitmeninę transformaciją, viešųjų paslaugų skaitmenizaciją ir saugią bei tvarią skaitmeninę infrastruktūrą.
Šaltiniai:
Europos skaitmeninis dešimtmetis
Europos skaitmeninės ateities formavimas
Vaizdo įrašas: prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa
Skaitmeniniai tyrinėtojai (animacinis serialas)
Visi „Europos egzamino“ šaltiniai vienoje vietoje
Visos „Europos egzamino“ temos ir informacijos šaltiniai
Papildomos nuorodos
Pranešimas spaudai apie „Europos egzaminą“
„Europos egzamino“ aprašymas „Facebook“ puslapyje
LR Prezidento Gitano Nausėdos kvietimas spręsti „Europos egzaminą“