Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. balandžio 25 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 3 min

Visuomenė kviečiama išrinkti 2024-ųjų „Metų Europietį (-ę)”

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje Europiečių judėjimas kartu su LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje bei naujienų portalu LRT.lt kviečia skaitytojus balsuoti ir išrinkti 2024-ųjų Metų Europietį ar Europietę.

Metų Europiečio apdovanojimai 2024

Jau ketvirtus metus iš eilės Lietuvoje Europiečių judėjimas (asociacija “European Movement Lithuania”) kartu su LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje bei naujienų portalu LRT.lt kviečia skaitytojus balsuoti ir išrinkti 2024-ųjų Metų Europietį ar Europietę. Balsavimas už asmenis, labiausiai prisidėjusius prie Europos vienybės, pilietiškumo stiprinimo bei glaudesnio Lietuvos ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo, vyks iki gegužės 1 dienos, o laimėtojas bus iškilmingai apdovanotas gegužės 9 dieną Vilniuje, Europos dienai paminėti skirto renginio metu.

Pirmojo konkurso etapo metu Europiečių judėjimo nariai, partneriai bei kitos Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ir mokslo įstaigos buvo pakviestos siūlyti kandidatus Metų Europiečio (-tės) 2024 apdovanojimui gauti. Iš viso buvo sulaukta per kelias dešimtis nominacijų, iš kurių Konkurso atrankos komisija atrinko 5 kandidatus šiam apdovanojimui gauti. Savo balsą už pasirinktą kandidatą galima atiduoti paspaudus šią nuorodą.

“Džiaugiamės, jog Metų Europiečių rinkimai kasmet sulaukia didelio pilietinės visuomenės susidomėjimo bei aktyvaus dalyvavimo. Kaip Europa jau galėjo įsitikinti, laisvė, demokratija, saugumas nėra savaime suprantami - šių vertybių gynimas yra kiekvieno europiečio atsakomybė. Tikime, jog pilietiškos, asmeninio pasiaukojimo nestokojančios kandidatų į Metų Europiečio (-tės) vardą pastangos vardan Europos vertybių, pergalės ir kultūrinės tapatybės išsaugojimo daugelį įkvėps tolesniems darbams ir paskatins kovoti toliau”, teigia Europiečių judėjimo vykdančioji direktorė Laura Tatarėlytė.

Užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas:„Minėdami Lietuvos narystės ES 20-metį kaip niekad esame tikri, kad stojimas į ES buvo teisingas istorinis žingsnis, užauginęs ir sustiprinęs mus visus. Gyvename saugioje ir europietiškas vertybes puoselėjančioje valstybėje. Savo kasdieniais darbais ir sprendimais įrodome galintys prisidėti prie sėkmingos savo ir visos Europos ateities kūrimo. Metų Europiečio (-ės) apdovanojimu siekiame pagerbti ir paskatinti Lietuvos piliečius, savo visuomenine ar darbine veikla išskirtinai pasižymėjo kuriant europietišką, saugią, vieningą ir klestinčią Lietuvą demokratinėje Europos šalių šeimoje“.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė sakė: „Lietuva nuėjo ilgą kelią tiek ruošdamasi narystei Europos Sąjungoje, tiek būdama visateise jos nare. Prisiminkime, kad 2007 m. Lietuva prisijungė prie Šengeno erdvės, 2013 m. pirmininkavo ES Tarybai,  2015 m. įsivedė eurą. Visi šie pasiekimai būtų neįmanomi be konkrečių žmonių ir jų nenuilstamo darbo. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sėkmės istoriją kasdien savo darbu, žiniomis ir pilietiškumu kuria visi Lietuvos žmonės, dirbantys įvairiausiose srityse – nuo kultūros iki verslo. Tad kviečiu dalyvauti Metų Europiečio rinkimuose ir išrinkti šių metų nugalėtoją.“

Nominantų indėlį, veiklas ir pasiaukojimą savo kasdieniu nenuilstamu darbu prisidedant prie europietiškos Lietuvos kūrimo bei Europos vertybių sklaidos vertino Konkurso atrankos komisija, sudaryta iš iš Europiečių judėjimo, LR užsienio reikalų ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, LRT atstovų ir nepriklausomų ekspertų.

Minint Lietuvos narytės Europos Sąjungoje 20-metį, šiemet taip pat nuspręsta įsteigti specialų „Dvidešimtmečio europiečio“ apdovanojimą už išskirtinius nuopelnus per visą Lietuvos narystės ES laikotarpį. Šio apdovanojimo laimėtoją išrinks Konkurso atrankos komisija. 

Daugiausia portalo LRT.lt skaitytojų balsų surinkęs Metų Europietis (-ė) 2024 bei specialaus apdovanojimo už 20-mečio nuopelnus Lietuvos narystei ES laimėtojas bus iškilmingai apdovanoti simbolinės vertės prizais š.m. gegužės 9 d. vyksiančio Europos dienos renginio metu.

Konkursą organizuoja: Europiečių judėjimas. Partneriai: LR užsienio reikalų ministerija ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Konkurso draugai: AB “Lietuvos geležinkeliai”. Projekto informacinis partneris – LRT. Daugiau informacijos: https://eml.lt/europieciai/

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. balandžio 25 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje