Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 11 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Iš Ukrainos į ES mokyklas perkeltų vaikų poreikiams tenkinti – 2,9 mln. eurų

Perskirsčius pagalbą pagal ES mokykloms skirtą programą, iš Ukrainos į ES mokyklas perkeltų vaikų poreikiams tenkinti bus skirta 2,9 mln. eurų.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Perskirsčius pagalbą pagal ES mokykloms skirtą programą, iš Ukrainos į ES mokyklas perkeltų vaikų poreikiams tenkinti bus skirta 2,9 mln. eurų. Tai kitas žingsnis po birželio 1 d. paskelbto reglamento, kuriuo ES valstybės narės raginamos peržiūrėti savo prašymus dėl pagalbos pagal mokykloms skirtą programą ateinančiais mokslo metais (2022 m. rugpjūčio 1 d. – 2023 m. liepos 31 d.).

ES mokykloms skirtos programos tikslas – skatinti sveiką ir subalansuotą mitybą dalijant vaisius, daržoves ir pieno produktus moksleiviams, o taip pat šviesti žemės ūkio ir sveikos mitybos įpročių srityse. Bendras programos biudžetas yra 220,8 mln. eurų per mokslo metus, iš kurių iki 130,6 mln. eurų skiriama vaisiams bei daržovėms, o iki 90,1 mln. eurų – pienui. Ši suma suskirstoma į nacionalinius asignavimus, kuriuos nustato Europos Komisija, remdamasi ES valstybių narių prašymais.

Raginimas ES valstybėms narėms peržiūrėti savo prašymus buvo pateiktas atsižvelgiant į beprecedentę padėtį, susidariusią dėl Rusijos invazijos į Ukrainą; ES valstybės narės kviečiamos solidarizuotis, kad būtų palengvinta našta, tenkanti šalims, pirmiausia pasirūpinančioms iš Ukrainos perkeltais vaikais.

Europos Komisija, remdamasi iš ES valstybių narių gautais pranešimais, priėmė sprendimą dėl naujų asignavimų. Visos nepanaudotos ES valstybių narių pateiktos sumos buvo nukreiptos į šalis, kuriose gyvena daugiausiai vaikų iš Ukrainos.

Daugiau informacijos pateikiama čia

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 11 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje