Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 25 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Ukraina. Europos Sąjunga koordinuoja tolesnį ligonių evakavimą

Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą koordinavo beveik 200 žmonių evakavimą į 11 Europos šalių. 

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Tęsiantis karui ir toliau atvykstant žmonėms iš Ukrainos, kaimyninių šalių sveikatos priežiūros sistemos patiria didelį spaudimą. Lenkija, Slovakija, Moldova ir Ukraina paprašė ES pagalbos evakuojant pacientus, kuriems reikia medicininės pagalbos.

Reaguodama į tai, Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą koordinavo beveik 200 žmonių evakavimą į 11 Europos šalių (Vokietiją, Airiją, Italiją, Norvegiją, Daniją, Švediją, Rumuniją, Liuksemburgą, Belgiją, Ispaniją ir Portugaliją). Tai atlikti padėjo pirmasis „rescEU“ ligonių evakavimo lėktuvas, kuris padeda perkelti pacientus iš Ukrainos. Lėktuvas finansuojamas ES, o laikomas Norvegijoje, kuri yra ES civilinės saugos mechanizme dalyvaujanti valstybė.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „Tarp milijonų žmonių, bėgančių nuo Rusijos agresijos Ukrainoje, yra ir lėtinėmis ligomis sergančių pacientų, kuriems skubiai reikia specializuotos medicininės priežiūros. Matome tvirtą valstybių narių solidarumą, nes jos skiria lovas, kad būtų galima gydyti tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Tai gelbsti gyvybes ir padeda įgyvendinti ES solidarumą.“

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Šis puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 25 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje