Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. spalio 19 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Ukraina: EK skelbia naują žiemai pritaikytos pastogės programą ir skiria dar 175 mln. EUR humanitarinės pagalbos

Europos Komisija paskelbė apie naują skubią žiemos sąlygoms pritaikytos pagalbos programą Ukrainai, nes Rusijos karas ir toliau griauna civilinę infrastruktūrą.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisija paskelbė apie naują skubią žiemos sąlygoms pritaikytos pagalbos programą Ukrainai, nes Rusijos karas ir toliau griauna civilinę infrastruktūrą. Be to, Europos Komisija skirs papildomą 175 mln. EUR humanitarinę pagalbą tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos Ukrainoje ir Moldovoje.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius šiandien lankosi Ukrainoje, kad padėtų koordinuoti vieną iš plačiausių ES reagavimo į ekstremalias situacijas veiksmų. Vizito metu jis susitiko su Prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Ministro Pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinės integracijos klausimais Olga Stefanišyna, užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, vidaus reikalų ministru Denysu Monastyrskiu ir bendruomenių ir teritorijų ministru Oleksijumi Černyšovu.

Ši ES humanitarinė pagalba apims:

  • Bus sutelktas „ RescEU“ strateginis rezervas, kad Ukrainai būtų skirti  prieglobsčio objektai, kurių bendra vertė – 62,3 mln. EUR. Apskritai kartu su antruoju Rumunijoje numatytu prieglobsčio rezervu, ES įgijo pajėgumų suteikti laikiną skubią pastogę iki 46 000 žmonių.
  • Papildomi 175 mln. EUR humanitarinės pagalbos bus skirti pažeidžiamiausiems Ukrainos gyventojams. Iš jų 150 mln. EUR skiriama pagalbai Ukrainoje, o 25 mln. EUR – pagalbai Moldovoje. Pagrindinis prioritetas – suteikti žiemos sąlygoms pritaikytą pastogę. Kiti prioritetai yra švietimas ekstremaliųjų situacijų atvejais, sveikatos priežiūra. Kartu su šiuo papildomu finansavimu bendra ES humanitarinės pagalbos suma, reaguojant į Rusijos karą Ukrainoje, sudarys daugiau nei 500 mln. eurų.

Europos Komisija ir Ukraina taip pat bendradarbiauja ruošdamosi Ukrainos prisijungimui prie ES civilinės saugos mechanizmo. Šis mechanizmas jau buvo pasitelktas pilnu pajėgumu, skiriant Ukrainai daugiau nei 70 000 tonų gyvybes gelbstinčių priemonių, kurios į Ukrainą pristatytos iš 31 skirtingų Europos šalių.

Visas pranešimas (anglų kalba) skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. spalio 19 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje