Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugsėjo 28 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 4 min

U. von der Leyen ir J. Borrellio pareiškimai dėl naujo ribojamųjų priemonių Rusijai paketo

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen ir ES vyriausiojo įgaliotinio Josep‘o Borrell‘io pareiškimai dėl naujo ribojamųjų priemonių Rusijai paketo. 

von der Leyen ir J. Borrell
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl naujo ribojamųjų priemonių Rusijai paketo

„<...> Praėjusią savaitę Rusija eskalavo invaziją į Ukrainą į naują lygį. Rusijos okupuotose teritorijose organizuojami fiktyvūs referendumai yra neteisėtas bandymas jėga užgrobti žemę ir pakeisti tarptautines sienas. Mobilizacija ir V. Putino grasinimas panaudoti branduolinius ginklus yra tolesni žingsniai eskalavimo kelyje.

Mes nepriimame fiktyvių referendumų ir bet kokios aneksijos Ukrainoje. Ir mes esame pasiryžę priversti Kremlių mokėti už šį tolesnį eskalavimą. Taigi šiandien kartu siūlome naują sankcijų Rusijai paketą.

Pirmoji dalis susijusi su asmenų ir subjektų įtraukimu į sąrašą, kurį netrukus pristatys ES vyriausiasis įgaliotinis Josep‘as Borrell‘is.

Noriu sutelkti dėmesį į antrąją šių sankcijų dalį, kuri dar labiau apribos prekybą. Mes izoliuojame ir dar stipriau smogiame Rusijos ekonomikai. Siūlome naujus Rusijos gaminių importo draudimus. Dėl to Rusijos gaminiai nepateks į Europos rinką ir Rusija negaus papildomų 7 mlrd. eurų pajamų. Taip pat siūlome išplėsti gaminių, kurių nebegalima eksportuoti į Rusiją, sąrašą. Tikslas – atimti iš Kremliaus karinio komplekso pagrindines technologijas. Pavyzdžiui, tai apima papildomas aviacijos srities prekes arba elektroninius komponentus ir konkrečias chemines medžiagas. Šie nauji eksporto draudimai dar labiau susilpnins Rusijos ekonominę bazę ir susilpnins jos galimybes modernizuotis. Taip pat pasiūlysime papildomus draudimus teikti Europos paslaugas Rusijai ir draudimą ES piliečiams dalyvauti Rusijos valstybinių įmonių valdymo organuose. Rusija neturėtų naudotis Europos žiniomis ir patirtimi.

Trečioji dalis yra susijusi su Rusijos nafta. Kaip žinote, Rusija savo vykdomam karui finansuoti naudoja pelną, gautą pardavus iškastinį kurą. Kalbant apie Rusijos naftą, turbūt prisimenate, kad jau susitarėme nuo gruodžio 5 d. uždrausti rusišką žaliavinę naftą Europos Sąjungoje. Tačiau mes taip pat žinome, kad kai kurioms besivystančioms šalims vis dar reikia Rusijos naftos atsargų, bet mažomis kainomis. G7 iš esmės sutiko nustatyti viršutinę Rusijos naftos kainų ribą trečiosioms šalims. Viena vertus, ši naftos kainų riba padės sumažinti Rusijos pajamas ir, kita vertus, išlaikys pasaulinių energijos rinkų stabilumą. Šiandien šiame pakete mes nustatome teisinį pagrindą šiai naftos kainų viršutinei ribai.

Paskutinis dalykas, į kurį noriu atkreipti dėmesį: mes dedame dar daugiau pastangų, kad pažabotume sankcijų vengimą. Įvedame naują kategoriją. Į šią kategoriją galėsime įtraukti asmenis, jei jie apeis mūsų sankcijas. Pavyzdžiui, jei jie pirktų prekes Europos Sąjungoje, atvežtų jas į trečiąsias šalis, o paskui į Rusiją, tai būtų sankcijų apėjimas ir tie asmenys galėtų būti įtraukti į sąrašą. Manau, kad tai turės didelį atgrasomąjį poveikį. Mūsų sankcijos smarkiai smogė V. Putino sistemai. Dėl to jam buvo sunkiau palaikyti karą. Ir mes didiname savo pastangas šioje srityje ir einame į priekį.“

ES vyriausiojo įgaliotinio Josep‘o Borrell‘io pareiškimas dėl naujo ribojamųjų priemonių Rusijai paketo

„ <...> Organizuodamas neteisėtus „referendumus“, Kremlius daro tą patį, ką matėme Sakartvele 2008 m. ir Kryme 2014 metais.  

Kaip sakė EK Pirmininkė, kuo griežčiausiai smerkiame šiuos neteisėtus „referendumus“. Esu tikras, kad Europos Sąjungos valstybių narių vardu galiu teigti, kad nė viena iš jų nepripažins jų suklastotų rezultatų ir kad raginame tarptautinę bendruomenę daryti tą patį, nes šie fiktyvūs „referendumai“ yra tarptautinės teisės ir Jungtinių Tautų Chartijos principų pažeidimas.  

Mes ir toliau remsime Ukrainą. Mes išlaikome kryptį. Mūsų strategija veikia, mūsų sankcijos turi įtikinamą poveikį. 

Kaip paaiškino EK Pirmininkė, išplėtus produktų, kuriuos bus uždrausta eksportuoti į Rusiją, sąrašą, toliau silpnės jos kariniai pajėgumai. 

Be to, asmeninių [sankcijų] atžvilgiu, plečiame asmenų ir subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašus. Yra daugiau nei 1300 asmenų ar subjektų. Šis sąrašas apima pagrindinius sprendimų priėmėjus, oligarchus, vyresniuosius karininkus ir propagandos skleidėjus, atsakingus už Ukrainos teritorinio vientisumo pažeidimą.  

Tiesiogiai reaguodami į naujausią Rusijos eskalaciją, siūlome priimti papildomas ribojamąsias priemones tiems asmenims, kurie remia, palengvina ar gauna naudos iš invazijos į Ukrainą. 

Leiskite man, gerb. pirmininke, apibendrinti naują individualiems asmenims taikomą paketą, kuris bus skirtas šiems žmonėms. 

Pirma, tai asmenys, susiję su Rusijos vykdoma okupacija ir neteisėta Ukrainos teritorijų aneksija. Siūlome įtraukti marionetines Rusijos valdžios institucijas Donecke, Luhanske, Chersone, Zaporižėje ir kitus Rusijos asmenis, kurie organizavo ir palengvino fiktyvius „referendumus“ šiose keturiose okupuotose Ukrainos teritorijose.  

Antra, subjektai gynybos sektoriuje. Tarp jų – aukšto rango Rusijos gynybos ministerijos pareigūnai. Tie, kurie remia Rusijos ginkluotąsias pajėgas tiekdami karinę įrangą ir ginklus, įskaitant raketas ir naikintuvus, ir dalyvauja verbuojant šiuos 300 000 karių. 

Trečia, mes taip pat įtraukiame veikėjus, kurie skleidžia dezinformaciją apie karą – ypač tuos, kurie skleidžia klaidingą informaciją ir skiria lėšas Rusijos okupuotoms teritorijoms [Ukrainoje]. 

Ekonominės veiklos vykdytojų kategorijoje jau nemažai padaryta, tačiau įtrauksime ir kitus pagrindinius veiklos vykdytojus. Tarp jų bus nebūtinai rusai, bet žmonės, kurie dalyvauja apeinant sankcijas. Akivaizdu, kad yra tam tikrų sankcijų apėjimo reiškinių, kurie turi būti įtraukti į mūsų sąrašus. Mes rengiame sąrašus, į kuriuos įtrauksime ir tokius žmones. 

Galiausiai taip pat svarbu pažymėti, kad išplečiame Kryme taikomų apribojimų geografinę taikymo sritį Doneckui ir Luhanskui. Tai apims visas vyriausybės nekontroliuojamas Ukrainos sritis, įskaitant Zaporižės ir Chersono sritis, kurios nėra Donbaso dalis ir nebuvo ankstesnių sprendimų dalis. 

<...> Sankcijos veikia, sankcijos yra svarbios, tačiau jos turi būti taikomos ir toliau, ir reikia užtikrinti, kad jos nebūtų apeinamos.“

Pareiškimų vaizdo įrašas skelbiamas ČIA.  

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugsėjo 28 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje