Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. sausio 26 d.Atstovybė Lietuvoje

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sako: „Priesaką „daugiau niekada“ turime įgyvendinti dabar“

Sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir 79-osios Aušvico-Birkenau nacių koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės.

International Holocaust Remembrance Day
Europos Sąjunga, 2024.

Sausio 27 d. minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir 79-osios Aušvico-Birkenau nacių koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės. Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė:

„Po pasibaisėtinų 2023 m. spalio 7 d. „Hamas“ teroristinių išpuolių prieš Izraelį Holokausto aukų atminimas įgijo naują prasmę. Europos žydai vėl gyvena baimėje, nors tėvai niekada neturėtų bijoti išleisti vaikų į mokyklą. Žydai bauginami, persekiojami ir puolami gatvėse, mokyklose ir universitetuose. Buvo nuniokotos sinagogos. Išniekintos žydų kapinės.

Visoje Europoje labai padaugėjo antisemitinių išpuolių, ir tai primena tamsiausius mūsų istorijos laikus. Tačiau yra skirtumas – dabar mes palaikome žydų bendruomenes. Antisemitinei neapykantai nebėra vietos, ypač Europoje. Antisemitizmas yra nepateisinamas.

Nuo Šoa pabaigos jau užaugo trys kartos. Turime užtikrinti, kad žydai ir toliau klestėtų mūsų visuomenėse. Nepriimtina, kad žydai turi slėpti savo tapatybę. Žydų gyvenimo puoselėjimas yra ES kovos su antisemitizmu strategijos pagrindas. Šiais metais minime 79-ąsias Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metines: prisiminsime 6 mln. žydų moterų, vyrų ir vaikų bei visas kitas aukas, įskaitant šimtus tūkstančių romų, kurie buvo nužudyti per Holokaustą.

Miršta paskutiniai Holokaustą išgyvenę asmenys, todėl pasitelkdami dar išlikusius praeities pėdsakus turime rasti naujų atminimo formų ir naujų mokymo metodų. Šiuo tikslu kuriame „Holokausto vykdymo vietų tinklą“ – tai pavyzdinis ES kovos su antisemitizmu strategijos veiksmas. Atminties vietos turi būti apsaugotos ir naudojamos švietimo ir atminimo tikslais.

Turime nepamiršti, kaip viskas prasidėjo: antisemitizmas ir neapykanta peraugo į Šoa. Mūsų, europiečių, pareiga – kurti Europos Sąjungą, kurioje nebūtų antisemitizmo ir jokios formos rasizmo ir diskriminacijos. Jei Europa nuvils žydus, ji nuvils visus. Priesaką „daugiau niekada“ turime įgyvendinti dabar

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Kova su antisemitizmu

Komunikatas „Neapykantai – ne. Prieš neapykantą susivienijusi Europa“

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. sausio 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje