Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. rugsėjo 21 d.Skaitymo laikas: 1 min

Švenčiame Europos kalbų dienos dvidešimtmetį!

edl_poster_2021_landscape_lt.jpg
© EU
Europos Tarybos ir Europos Komisijos iniciatyva Europos kalbų diena nuo 2001 m. švenčiama kasmet rugsėjo 26 d. Šiais metais minime Europos kalbų dienos dvidešimtmetį!

Europos Sąjunga skatina kalbų mokymąsi visa gyvenimą, pripažįsta kalbų įvairovės kultūrinę vertę. Kalbų mokėjimas atveria naujas mokymosi ir verslo galimybes, padeda lengviau pažinti kitas kultūras, skatina tarpusavio supratimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Šių metų Europos kalbų dienos tema „Kad tavo balsą išgirstų“ susieta su Konferencija dėl Europos ateities. Tai kvietimas visiems europiečiams pareikšti savo nuomonę, išsakyti idėjas, aptarti Europos Sąjungos prioritetus ir iššūkius ir taip prisidėti prie Europos ateities formavimo. Dalyvauti renginiuose ir sekti konferencijos eigą  galite daugiakalbėje skaitmeninėje platformoje https://futureu.europa.eu/

Visiems norintiems paminėti Europos kalbų dieną Europos informacijos centras parengė protų mūšio klausimus, kuriuos galite parsisiųsti ir naudoti renginiuose savo mokykloje, organizacijose ar kitose grupėse.

Taip pat kviečiame moksleivius dalyvauti Europos Komisijos Vertimo raštu direktorato ir Kauno technologijos universiteto rengiamame fantastikos kūrimo ir vertimo konkurse „Fantastikos kalba“. Geriausiems rašytojams ir vertėjams – atminimo dovanos ir kvietimas į fantastišką Europos kalbų dienos protmūšį. Daugiau informacijos https://shmmf.ktu.edu/mokykloms/europoskalbudiena/

Primename, kad  Europos informacijos centre galite pasiimti leidinių, žemėlapių apie Europos Sąjungą. Šiuo metu dirbame nuotoliniu būdu, tad maloniai prašome susisiekti su mumis telefonu 8  5 231 3183 arba e. paštu comm-rep-lt-infoatec [dot] europa [dot] eu (comm-rep-lt-info[at]ec[dot]europa[dot]eu)

Europos informacijos centro darbo laikas: pirmadieniais – ketvirtadieniais 10–18 val.; penktadieniais 10–17 val. Adresas: Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.), Vilnius.

 

Naudingų šaltinių sąrašas

EUROPOS KALBŲ DIENOS PROTŲ MŪŠIS 2021 m.

Virtuali Europos kalbų dienos paroda

Europos Tarybos ir Europos Komisijos puslapis skirtas Europos kalbų dienai

Europos kalbų dienos desertų receptų akcija

Akcija „Su gimimo diena!“

ES kalbos ir daugiakalbystė

Jaunųjų vertėjų konkursas „Juvenes Translatores“

Atnaujintas leidinys „Mokėdamas kalbą toliau nukeliausi“

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. rugsėjo 21 d.