Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Sveikatos sąjunga. HERA pateikė 3 didžiausių grėsmių sveikatai sąrašą, kad joms būtų galima pasirengti

Europos Komisijos Pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija pateikė prioritetinį 3 didžiausių grėsmių sveikatai, dėl kurių reikia ES lygmeniu koordinuoti medicinines atsako priemones, sąrašą.

HERA, Health
Europos Sąjunga, 2020

Europos Komisijos Pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA) pateikė prioritetinį 3 didžiausių grėsmių sveikatai, dėl kurių reikia ES lygmeniu koordinuoti medicinines atsako priemones, sąrašą. HERA valdyba susitarė dėl sąrašo, į kurį įtrauktos trijų kategorijų grėsmės gyvybei ar kitos didelės grėsmės sveikatai, kurios gali plisti ES valstybėse narėse:

  1. Patogenai, turintys didelį pandeminį potencialą: tai apima konkrečių susirūpinimą keliančių virusų šeimų nagrinėjimą, taip pat atsižvelgiant į labiausiai plintančių infekcinių ligų zoonozinį pobūdį. Ši kategorija daugiausia apima kvėpavimo takų RNR virusų šeimas.
  2. Cheminės, biologinės, radiologinės ir branduolinės grėsmės: jos gali kilti dėl atsitiktinio arba apgalvoto išleidimo, atsižvelgiant į pasaulinę geopolitinę įtampą, taip pat dėl nesąžiningų prekiautojų sukeltų incidentų. ChBRB medžiagos identifikuotos remiantis jų atsiradimo tikimybe ir galimu poveikiu žmonių sveikatai.
  3. Atsparumo antimikrobinėms medžiagoms keliamos grėsmės, kurios kelia vieną iš didžiausių pavojų žmonių sveikatai, nes vien dėl atsparumo antibakterinėms medžiagoms pasaulyje kasmet miršta daugiau kaip 1,2 mln. žmonių.
     

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides kalbėjo: „Pirmą kartą pristatome didžiausias grėsmes sveikatai, kurioms turėtume pasirengti ir stengtis į jas reaguoti. Tai pirmas žingsnis užtikrinant, kad medicininės atsako priemonės prireikus galėtų būti greitai parengtos ir prieinamos visoms valstybėms narėms. HERA įsteigta kaip mūsų būsimų ekstremaliųjų sveikatos situacijų sargas. Džiaugiuosi, kad dabar ji akivaizdžiai pradeda vykdyti šią misiją.“

Nustačius pagrindines grėsmes mūsų sveikatos saugumui, pradedamas procesas, kuriuo siekiama užtikrinti vaistų, diagnostikos priemonių, medicinos priemonių ir asmeninių apsaugos priemonių, taip pat kitų medicininių atsako priemonių kūrimą, gamybos pajėgumus ir gamybos, viešųjų pirkimų ir galimo atsargų kaupimo didinimą, kad prireikus būtų užtikrintas jų turėjimas ir prieinamumas. Kartu su kitomis Europos Komisijos tarnybomis ir ES agentūromis HERA užtikrins, kad investicijos būtų visada nukreiptos į visuomenės sveikatos ir sveikatos saugumo apsaugą, kiek tai susiję su medicininių atsako priemonių prieinamumu.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje