Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. kovo 5 d.Skaitymo laikas: 1 min

Startavo Ateičiai tinkamo reglamentavimo platforma

reglamentavimo_paprastinimas_0305.jpg
© EU
Europos Komisijos įsteigta Ateičiai tinkamo reglamentavimo platforma jau atrinko 15 iniciatyvų, kurių tikslas ‒ padėti supaprastinti ES teisę, sumažinti piliečiams ir įmonėms tenkančią biurokratinę naštą ir užtikrinti, kad ES politika atsižvelgtų į naujus iššūkius. Šios iniciatyvos bus įtrauktos į šį mėnesį priimamą pirmąją platformos metinę darbo programą.

Už institucijų ryšius ir perspektyvas atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius nurodė: „Imtis supaprastinimo tapo svarbiau nei bet kada anksčiau, nes siekiame atgaivinti pandemijos paveiktą Europos ekonomiką. Taigi, nors pripažįstama, kad mūsų reglamentavimo politika yra viena geriausių pasaulyje, vis dar galime tobulėti. Turime užtikrinti, kad ES teisės aktai duotų norimos naudos ekonomikai ir visuomenei, kartu supaprastindami galiojančius teisės aktus, kai tik įmanoma mažindami naštą ir atsižvelgdami į ateities perspektyvas. Tai gali turėti realų poveikį vietoje.

Platforma teiks nuomones dėl 15 rinktinių sričių, apimančių įvairius sektorius – nuo konkurencijos, finansų, sveikatos, aplinkos, statistikos ir transporto iki muitų ir vidaus rinkos. Teikdama nuomones, platforma atsižvelgs į šiuos pagrindinius principus:

  • Skaitmeninimas . Įmonėms skirti pagalbą, susijusią su skaitmeninių sprendimų taikymu, ir sparčiau modernizuoti viešąjį sektorių siekiant sumažinti reglamentavimo naštą.
  • Veiksmingi ženklinimo, leidimų išdavimo ir ataskaitų teikimo reikalavimai . Nustatyti kliūtis, kurios kyla dėl valstybėse narėse esančių skirtumų, siekti supaprastinti procedūras, kad būtų sudarytos palankesnės sąlygos investuoti į būsimą infrastruktūrą ir inovacijas, ir užtikrinti tinkamą pusiausvyrą tarp ataskaitų teikimo reikalavimų ir ES teisės aktų veiksmingumo vertinimo siekiant padėti visų pirma mažosioms ir vidutinėms įmonėms.
  • ES teisės aktų supaprastinimas . Užtikrinti, kad ES teisės aktai būtų nuspėjami ir nedviprasmiški ir būtų vengiama dubliavimosi įvairiose srityse.

Visi piliečiai ir suinteresuotieji subjektai kviečiami prisidėti prie platformos darbo portale „Išsakykite savo nuomonę. Padėkite paprastinti!“. Iki 2021 m. balandžio 30 d. pateiktus sumanymus dėl paprastinimo ir naštos mažinimo kiekviena iš 15 rinktinių temų platforma apsvarstys rengdama 2021 m. nuomones. Į kitus pasiūlymus bus atsižvelgta rengiant 2022 metų darbo programą.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Ateičiai tinkamo reglamentavimo platforma

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. kovo 5 d.