Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 12 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Programėlė „MapMyTree“ – įrankis piliečiams, norintiems prisidėti prie ES tikslo pasodinti 3 mlrd. medžių

Europos Komisija yra iškėlusi tikslą iki 2030 m. pasodinti tris milijardus medžių Europos Sąjungoje.

Medžių sodinimas
Europos Sąjunga, 2020

Europos Komisija yra iškėlusi tikslą iki 2030 m. pasodinti tris milijardus medžių Europos Sąjungoje.

Programėle „MapMyTree“ gali naudotis visi piliečiai, norintys prisidėti prie šio tikslo. Kiekvienas medį pasodinęs žmogus galės jį užregistruoti ir pažymėti žemėlapyje, kad jie būtų įskaičiuoti į ES tikslą.

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius sakė: „Miškas yra tobuliausia technologija reguliuoti klimatą bei absorbuoti didelius anglies dvideginio kiekius. Be to, medžiai saugo dirvožemį, gamina deguonį, kuriuo kvėpuojame, jie reguliuoja temperatūrą mūsų miestuose. Todėl viena iš daugybės priemonių, kurių imasi Europos Komisija, siekdama mažinti klimato krizę ir aplinkos taršą, yra iniciatyva iki šio dešimtmečio pabaigos pasodinti bent 3 mlrd. papildomų medžių. Matydamas europiečių atsidavimą šiai iniciatyvai, esu įsitikinęs, kad ambicingas tikslas bus įvykdytas. Kiekvieno europiečio indėlis atkuriant dalelę gamtos yra svarbus, o poveikį pajus ne tik mūsų miestai ir miesteliai, bet visas pasaulis.“

ES biologinės įvairovės strategijoje iki 2030 m., kuri yra Europos žaliojo kurso dalis, įsipareigota iki 2030 m. ES pasodinti ne mažiau kaip 3 mlrd. papildomų medžių, visapusiškai laikantis ekologinių principų. Tai reiškia, kad turi būti sodinami tinkami medžiai tinkamoje vietoje ir tinkamu tikslu. Tai padidintų ES miškų plotą, sustiprintų biologinę įvairovę ir padėtų spręsti trigubą pasaulinę krizę – klimato kaitos, biologinės įvairovės nykimo ir taršos.

Vis dažniau pripažįstama, kad miškai gali būti vienas iš gamtinių sprendimų norint sušvelninti klimato kaitą ir kovoti su biologinės įvairovės nykimu bei žemės degradacija.

„MapMyTree“ skaitiklis veikia nuo praėjusių metų gruodžio, kai buvo atvertas dalyvaujančioms organizacijoms.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 12 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje