Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gruodžio 12 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Programa „InvestEU“: Europos Komisija pasirašė susitarimą su Šiaurės investicijų banku dėl 480 mln. EUR žaliųjų investicijų

Pagal susitarimą iki 480 mln. EUR NIB finansavimo bus galima panaudoti investicijoms į tvarią infrastruktūrą, mokslinius tyrimus, inovacijas ir skaitmeninimą Šiaurės ir Baltijos šalyse, taip pat Lenkijoje.

vėjo turbinos

Šiandien Europos Komisija ir Šiaurės investicijų bankas (NIB) pasirašė iki 114 mln. EUR vertės „InvestEU“ garantijos susitarimą. Pagal susitarimą iki 480 mln. EUR NIB finansavimo bus galima panaudoti investicijoms į tvarią infrastruktūrą, mokslinius tyrimus, inovacijas ir skaitmeninimą Šiaurės ir Baltijos šalyse, taip pat Lenkijoje. Tai savo ruožtu turėtų sutelkti iš viso apie 2 mlrd. EUR viešųjų ir privačiųjų investicijų.

Pagal šį susitarimą NIB tampa „InvestEU“ įgyvendinančiuoju partneriu. NIB pasinaudos šiuo garantijos susitarimu, kad sutelktų investicijas į švarią energiją, pramonės modernizavimą ir priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimą, svarbiausiųjų žaliavų tiekimą, darnųjį transportą, aplinkos apsaugą, bioekonomiką, skaitmeninį junglumą ir tvarią duomenų infrastruktūrą. Juo taip pat bus remiamos investicijos į projektus, susijusius su tvaria mėlynąja ekonomika, kosmosu, ypatingos svarbos infrastruktūra, sveikatos priežiūra ir novatoriškų technologijų plėtra įvairiuose sektoriuose. Sektoriai, kuriems bus taikomas šis susitarimas, priskiriami „InvestEU“ tvarios infrastruktūros ir mokslinių tyrimų, inovacijų ir skaitmeninimo linijoms. Šios investicijos padės ES pasiekti platesnio masto strateginius tikslus – užtikrinti žaliąją ir skaitmeninę pertvarką.

Šiuo etapu NIB gali naudoti ES garantiją pagal programą „InvestEU“ projektams Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Švedijoje remti. Tikimasi, kad pirmosios operacijos pagal susitarimą bus patvirtintos 2023 m.

Pagal programą „InvestEU“ įgyvendinantiesiems partneriams teikiama ES biudžeto garantija, kad būtų padidinti jų pajėgumai prisiimti riziką, ir taip padedama sutelkti viešąsias ir privačiąsias investicijas ES politikos prioritetams įgyvendinti.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gruodžio 12 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje