Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gruodžio 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Priemonė „NextGenerationEU“. Europos Komisija gavo Lietuvos daugiau kaip 565 mln. eurų vertės mokėjimo prašymą pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę

Tai pirmasis Lietuvos mokėjimo prašymas, susijęs su 33 rodikliais, apimančiais reformas ir investicijas švietimo ir socialinės politikos, inovacijų, mokesčių ir tvaraus judumo srityse.

Europos sąjungos ir Lietuvos vėliavos

Tai pirmasis Lietuvos mokėjimo prašymas, susijęs su 33 rodikliais, apimančiais reformas ir investicijas švietimo ir socialinės politikos, inovacijų, mokesčių ir tvaraus judumo srityse. Kiti rodikliai taip pat apima tokias sritis kaip tvarūs energijos šaltiniai, viešųjų duomenų valdymas bei atvirieji duomenys ir plačiajuosčio ryšio infrastruktūra.

Pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (EGADP) Lietuvai bus suteikta daugiau kaip 2 mlrd. eurų dotacijų. Lėšos pagal EGADP išmokamos atsižvelgiant į veiklos rezultatus, t. y. į tai, ar įgyvendinamos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane nurodytos investicijos ir reformos.

Dabar Europos Komisija įvertins prašymą ir pateiks preliminarų vertinimą, kaip Lietuva pasiekė šiam mokėjimui reikalingus rodiklius.

Daugiau informacijos apie mokėjimo prašymų pagal EGADP procesą pateikiama šiame klausimų ir atsakymų dokumente.

Daugiau informacijos apie Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą pateikiama ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gruodžio 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje