Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. gegužės 20 d.Skaitymo laikas: 3 min

Prasidėjo Jaunimo Europos komandos narių atranka

jek_atranka_2021_3.jpg
© EU
Domiesi Europos Sąjunga ir norėtum skleisti informaciją apie ją bendraamžiams? Esi aktyvus ir pilietiškas? Trokšti įgyti vertingų žinių už mokyklos ribų? Pradedama naujų Jaunimo Europos komandos narių atranka!

Kas yra Jaunimo Europos Komanda?

Jaunimo Europos komanda (JEK) — tai 15–22 metų informacijos apie Europos Sąjungą skleidėjai jaunimui. Šios komandos tikslas — plėsti bendraamžių suvokimą apie Europos Sąjungą, jos veiklos sritis bei įtaką kiekvienam piliečiui.

 

Ką veikia Jaunimo Europos komandos nariai?

Jaunimo Europos komandos nariai padeda bendraamžiams geriau suprasti Europos Sąjungą, jos politiką ir įtaką kasdieniam gyvenimui. 2021–2022 m. Jaunimo Europos komandos nariai bus kviečiami supažindinti savo bendraamžius su Europos Sąjungos atsigavimu po pandemijos, Europos žaliuoju kursu ir prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusia Europos Sąjunga. Jaunimo Europos komandos nariai taip pat prisidės prie Konferencijos dėl Europos ateities įgyvendinimo – inicijuos debatus ir diskusijas, suteikiančias galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį.

 

dsc_3585.jpg
© EU

 

 

 

Kaip vyksta atranka?

I etapas

Iki 2021 m. birželio 9 d. (imtinai) norinčius dalyvauti atrankoje kviečiame registruotis čia.

II etapas

Iki birželio 14 d. paskelbsime dalyvius, patekusius į antrą atrankos etapą. Jie gaus papildomų užduočių. Galutiniai atrankos rezultatai bus paskelbti iki liepos 5 d.

Atrinktus kandidatus pakviesime į įvadinius JEK mokymus, kurie vyks nuo 2021 m. rugpjūčio 24 d. iki rugpjūčio 27 d. nuotoliniu būdu ir Europos namuose Vilniuje. Dalyvavimas mokymuose yra privaloma JEK narystės sąlyga.

Atrinkti naujieji JEK nariai pasirašys susitarimą, kuriame apibrėžti narystės laikotarpis (paprastai dveji metai), misija ir užduotys.

 

Kokie yra reikalavimai kandidatams į Jaunimo Europos komandą?

Jeigu:

  • esi komunikabilus, moki aiškiai ir suprantamai pateikti informaciją žodžiu, raštu ir įrašuose socialinėse medijose,
  • mėgsti ir gebi organizuoti renginius, burti komandą, bendradarbiauti su partneriais;
  • gebi dirbti komandoje,
  • moki vieną užsienio kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių),
  • esi pasirengęs organizuoti bent 12 renginių per metus,
  • domiesi ES, jos veikimu, supranti jos tikslus, žinai ar nori sužinoti apie ES programas ir galimybes jaunimui,

Kviečiame tave registruotis į JEK narių atranką!

 

Kodėl verta būti Jaunimo Europos komandos nariu?

JEK nariai:

  • dalyvauja mokymuose, seminaruose, konferencijose bei kituose ES tematikos renginiuose ir taip gilina savo politines, ekonomines, socialines, kultūrines žinias;
  • tobulina renginių organizavimo, viešojo kalbėjimo, bendradarbiavimo įgūdžius;
  • bendrauja, dalijasi patirtimi, bendradarbiauja su savo bendraamžiais, esamais ir buvusiais JEK nariais iš visos Lietuvos. Užmezga daug naudingų pažinčių ir suranda naujų draugų, kuriuos vienija tas pats tikslas;
  • turi galimybę apsilankyti ES institucijose Briuselyje.

 

 

jek_atranka.jpg
© EU

 

 

Jaunimo Europos komandos nariai pasakoja:

Būnant JEK mokaisi pats ir mokai kitus, ši galimybė suteikia didelį žinių bagažą apie ES, komunikavimą ir jaunam tobulėjančiam žmogui suteikia stuburą būnant ES piliečiu. Viena iš smagiausių dalių – tai susitikimas su kitais komandos nariais ir galėjimas dalytis įvairia įgyta patirtimi!  

Aras Šniaukas, Jaunimo Europos komandos narys, Klaipėda

Jaunimo Europos komanda – TOBULA vieta smalsiam, tobulėti siekiančiam jaunuoliui! Čia ne tik įgytos žinios augina asmenybę, bet, svarbiausia, žmonės, į kurių ratą patenkate. Tikrai verta, nes išugdyti organizavimo, viešojo kalbėjimo, komunikavimo įgūdžiai Tau tikrai pasitarnaus ateityje. Tad nestabdyk ir prisijunk prie mūsų, nes patirtis bus nepamirštama!

Vita Marija Jucevičiūtė, Jaunimo Europos komandos narė, Rumšiškės

 

Ar Jaunimo Europos komandos narių veikla apmokama?

JEK nariai veikia savanoriškai ir negauna piniginio atlygio.

 

Kiek laiko trunka Jaunimo Europos komandos nario kadencija?

Jaunimo Europos komandos nario kadencija trunka dvejus metus. Planuojama, kad su atrinktais ir mokymus baigusiais kandidatais bus pasirašomi susitarimai dėl narystės Jaunimo Europos komandoje iki 2023 m. birželio 30 d.

 

Kontaktai: Aneta Stankevičienė, aneta [dot] stankevicieneatec [dot] europa [dot] eu (aneta[dot]stankeviciene[at]ec[dot]europa[dot]eu), tel. 8 5 2499941

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. gegužės 20 d.