Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. sausio 26 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Pradeda veikti paramos Ukrainai teikėjų koordinavimo platforma, skirta Ukrainos atkūrimui ir atstatymui

Šiandien pradėjo veikti įvairių agentūrų paramos teikėjų koordinavimo platforma, skirta Ukrainos atkūrimo ir atstatymo procesui remti.

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien pradėjo veikti įvairių agentūrų paramos teikėjų koordinavimo platforma, skirta Ukrainos atkūrimo ir atstatymo procesui remti. Jis leis tarptautiniams donorams ir tarptautinėms finansų organizacijoms glaudžiai koordinuoti veiklą ir užtikrins, kad parama būtų teikiama nuosekliai, skaidriai ir atskaitingai.

Pirmajame nuotoliniame paramos teikėjų koordinavimo platformos posėdyje dalyvavo aukšto lygio pareigūnai iš Ukrainos, Europos Sąjungos, G7 šalių, taip pat finansų įstaigų, tokių kaip Europos investicijų banko, Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko. Prie platformos galės prisijungti ir kiti paramos teikėjai.

Šiuo susitikimu pradedamas platesnis procesas, kurio tikslas – užtikrinti geresnį koordinavimą tarp visų pagrindinių subjektų, teikiančių ne tik trumpalaikę finansinę paramą, bet ir ilgalaikę paramą atstatymo etapui, remiantis Lugano, Berlyno ir Paryžiaus konferencijų rezultatais, siekiant padėti sumažinti atotrūkį tarp poreikių ir išteklių.

Europos Sąjunga yra pasiryžusi ir toliau atlikti svarbų vaidmenį remiant Ukrainos atkūrimo ir atstatymo procesą, užtikrinant, kad investicijos būtų vykdomos kartu su reformomis.

Iki šiol Europos Sąjunga, jos valstybės narės ir Europos finansų įstaigos Ukrainai skyrė iki 49 mlrd. eurų finansinės paramos, paramos biudžetui, skubios pagalbos, humanitarinės ir karinės pagalbos.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai (anglų k.)

Faktų suvestinė apie ES paramą Ukrainai (anglų k.)

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. sausio 26 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje