Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. spalio 12 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Plėtros dokumentų rinkinys. Europos Komisija vertina reformas Vakarų Balkanuose bei Turkijoje ir rekomenduoja suteikti šalies kandidatės statusą Bosnijai ir Hercegovinai

Šiandien Europos Komisija priėmė plėtros dokumentų rinkinį, kuriame pateikiamas išsamus Vakarų Balkanų bei Turkijos padėties ir pažangos siekiant narystės Europos Sąjungoje vertinimas. 

2022 plėtros dokumentų rinkinys
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Europos Komisija priėmė plėtros dokumentų rinkinį, kuriame pateikiamas išsamus Vakarų Balkanų bei Turkijos padėties ir pažangos siekiant narystės Europos Sąjungoje vertinimas, ypatingą dėmesį skiriant esminių reformų įgyvendinimui, taip pat pateikiamos aiškios gairės dėl būsimų reformų prioritetų.

Europos Komisija rekomenduoja ES Tarybai suteikti šalies kandidatės statusą Bosnijai ir Hercegovinai, laikantis nuostatos, kad bus imamasi veiksmų demokratijai, valstybės institucijų veikimui, teisinės valstybės principui, kovai su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu stiprinti, žiniasklaidos laisvei ir migracijos valdymui šalyje užtikrinti. Europos Komisija toliau rems pastangas vykdant reformas ir spartins visų Vakarų Balkanų integraciją.

Toliau pateiktos išsamios išvados ir rekomendacijos kiekvienam partneriui.

Daugiau informacijos

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. spalio 12 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje