Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 9 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Pirmasis pertvarkos planas, sukurtas kartu su pramonės ir pilietinės visuomenės atstovais siekiant atsparios, ekologiškos ir skaitmeninės turizmo ekosistemos

EK pristatė turizmo pertvarkos planą, kuris parengtas kartu su turizmo ekosistemos subjektais ir jame išsamiai išdėstyti pagrindiniai veiksmai, tikslai ir sąlygos, kad būtų įgyvendinta žalioji ir skaitmeninė pertvarkos ir sektorius būtų atsparus.

lėktuvas

Europos Komisija pristatė turizmo pertvarkos planą, kuris parengtas kartu su turizmo ekosistemos subjektais ir jame išsamiai išdėstyti pagrindiniai veiksmai, tikslai ir sąlygos, kad būtų įgyvendinta žalioji ir skaitmeninė pertvarkos ir sektorius ilgainiui būtų atsparus. Europos Komisija skatina susijusius subjektus kartu įgyvendinti šį planą. Jame turizmo bendruomenė raginama diegti priemones dvidešimt septyniose srityse, be kita ko:

  • investuoti į žiediškumą ir mažinti energijos vartojimą, atliekas, vandens eikvojimą ir taršą, ir kartu geriau patenkinti didėjančią tvaraus turizmo paklausą;
  • daugiau dalytis duomenimis, kad būtų galima teikti naujoviškų turizmo paslaugų ir tvariau valdyti turizmo vietoves;
  • investuoti į įgūdžius, kad rinkoje būtų pakankamos kvalifikacijos darbuotojų, o turizmo ekosistemoje būtų patrauklių karjeros galimybių.

Norint, kad žalioji ir skaitmeninė pertvarkos būtų sėkmingos, labai svarbu, kad aktyviai įsitrauktų visi sektoriaus dalyviai. Todėl Europos Komisija taip pat pradeda internetinę apklausą ir ragina ES turizmo bendruomenę pasidalyti informacija apie individualius ir kolektyvinius įsipareigojimus ir pareikšti susidomėjimą galimybėmis bendradarbiauti įgyvendinant pertvarką. Europos Komisija kartu su suinteresuotaisiais subjektais vadovaus pertvarkos pažangai, ją rems ir imsis tolesnių veiksmų.

Turizmo pertvarkos planas – pirmoji priemonė, parengta įgyvendinant platesnio masto veiksmus, įtrauktus į 2021 m. gegužės 5 d. paskelbtą dokumentą dėl pramonės strategijos atnaujinimo, kuriame Europos Komisija paragino pramonės ekosistemas paspartinti žaliąją ir skaitmeninę pertvarkas ir padidinti Europos ekonomikos atsparumą. Taip pradėta taikyti esminė bendradarbiavimo priemonė pramonės ekosistemų žaliajai ir skaitmeninei pertvarkoms pasiekti, būtent remiantis principu, kad pertvarkos planai rengiami kartu su suinteresuotaisiais subjektais. Šiuo metu Europos Komisija bendrai rengia judumo, statybos, energijai imlių pramonės šakų ir socialinės ekonomikos ekosistemų kūrimo planus.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 9 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje