Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. kovo 31 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Piliečiams skirta užklausų linija „ES solidarumas su Ukraina“ nuo šiol prieinama ukrainiečių ir rusų kalbomis

Europos Komisija įsteigė specialią užklausų liniją ukrainiečių ir rusų kalbomis. Ši užklausų linija skirta atsakyti į klausimus, susijusius su ES solidarumu su Ukraina. 

užklausų linija

Be 24 oficialiųjų ES kalbų, kuriomis Europos Komisija (EK) atsako į piliečių užklausas su ES susijusiais klausimais, EK įsteigė specialią užklausų liniją ukrainiečių ir rusų kalbomis. Ši užklausų linija skirta atsakyti į klausimus, susijusius su ES solidarumu su Ukraina. 

Nuo šiandien bet kas Europos Sąjungoje ir iš užsienio gali kreiptis į „Europe Direct“ kontaktinį centrą (EDCC) ir gauti atsakymus ukrainiečių ir rusų kalbomis. Darbuotojai galės atsakyti į klausimus apie ES pagalbą Ukrainai, ribojamąsias priemones (sankcijas) Rusijai, laikinąją asmenų, bėgančių nuo Rusijos invazijos į Ukrainą, apsaugą, taip pat pagrindinę informaciją apie iš to kylančias teises ir kitą paramą tiems, kuriems jos reikia.

Tarnyba nedelsiant gali teikti atsakymus į klausimus raštu ir žodžiu visomis oficialiosiomis ES kalbomis, taip pat į klausimus raštu ukrainiečių ir rusų kalbomis. Nuo balandžio vidurio į telefoninius skambučius bus atsiliepiama ir ukrainiečių bei rusų kalbomis.

Užklausų linija „ES solidarumas su Ukraina“ yra Europos Komisijos „Europe Direct“ kontaktinio centro, kuris jau daugiau kaip 20 metų yra svarbus bendravimo su piliečiais kanalas, dalis. 2021 m. EDCC atsakė į 205 000 piliečių užklausų su ES susijusiais klausimais.

Vasario 24 d. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, EDCC atsakė į daugiau kaip 4 000 piliečių klausimų ir pasiūlymų apie karą ir ES solidarumą su Ukraina. Daugelis piliečių išsakė savo nuomonę apie ES veiksmus, klausė, kaip gali padėti Ukrainos piliečiams, arba turėjo praktinių klausimų dėl laikinosios apsaugos ir kelionių Europos Sąjungoje taisyklių.

Daugiau informacijos:

Užklausų liniją ukrainiečių ir rusų kalbomis

„Europe Direct“ kontaktinis centras

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Šis puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. kovo 31 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje