Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų pranešimas2022 m. vasario 17 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Pasidalinkite savo idėjomis dėl Europos ateities ir užtikrinkite, kad jūsų balsas būtų išgirstas!

Dalyvaukite diskusijose dėl Europos ateities

Jau netrukus sužinosime, kokius pasiūlymus pateikė europiečiai metus trunkančiame didžiausiame dalyvaujamosios demokratijos projekte - Konferencijoje dėl Europos ateities. Pradedama rengti Konferencijos dėl Europos ateities ataskaita, kuri bus paskelbta kovo 17 d. Rengiant ataskaitą, bus atsižvelgta į tas idėjas dėl Europos ateities, kurios daugiakalbėje Konferencijos platformoje bus pateiktos iki 2022 m. vasario 20 d. Taip siekiama užtikrinti, kad idėjas būtų galima paskelbti visomis oficialiomis kalbomis ir įtraukti į Konferencijos plenarinius posėdžius bei darbo grupes.

Galimybė prisidėti prie platformos išliks ir po vasario 20 d., tam kad toliau būtų tęsiamos diskusijos apie Europos ateitį virtualioje erdvėje. Galutinė ataskaita, kurioje bus apibendrintos Konferencijos dėl Europos ateities idėjos, bus parengta po gegužės 9 d.

Jau dabar išsakyti savo nuomonę ir pasiūlyti idėjas ateities Europai galima paspaudus čia

Nuo Konferencijos daugiakalbės skaitmeninės platformos veiklos pradžios 2021 m. balandžio mėn. parengtos trys tarpinės Konferencijos dėl Europos ateities ataskaitos. Ataskaitos naudotos Europos bei nacionaliniuose piliečių forumuose ir per Konferencijos plenarines sesijas. Paskutinė Europos piliečių forumų sesija vyks vasario 25–27 d.

Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.

Europos Parlamentas, ES Taryba ir Europos Komisija yra įsipareigojusios savo kompetencijos srityse atsižvelgti į pateiktas Konferencijos dėl Europos ateities rekomendacijas.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 17 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje