Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Pasaulinis atsakas į COVID-19 ir žvilgsnis į ateitį: Europos Komisija didina finansavimą skiepijimui Afrikoje

Europos Komisija paskelbė ketinanti dar 400 mln. EUR padidinti finansavimą ir taip paspartinti vakcinų ir kitų COVID-19 priemonių paskirstymą ir skiepijimą Afrikoje.

COVID-19 vakcina
Europos Sąjunga, 2020

Europos Komisija paskelbė ketinanti dar 400 mln. EUR padidinti finansavimą ir taip paspartinti vakcinų ir kitų COVID-19 priemonių paskirstymą ir skiepijimą Afrikoje. Be to, norėdama prisidėti prie būsimų pandemijų prevencijos ir pasirengimo geriau į jas reaguoti, ji numato skirti 427 mln. EUR (450 mln. USD) įnašą į Pasaulinį pasirengimo pandemijoms fondą.

Apie didesnę ES paramą Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė antrajame COVID-19 aukščiausiojo lygio susitikime, sakydama: „Skiepijimo tempai turi neatsilikti nuo vakcinų tiekimo, ypač Afrikoje. Šiandien svarbiausia užtikrinti, kad kiekviena turima dozė būtų panaudota. Ir kadangi žinome, kad geriausias atsakas į bet kokią galimą būsimą sveikatos krizę yra prevencija, skiriame daugiau paramos sveikatos priežiūros sistemoms ir pasirengimo pajėgumams stiprinti.“

Reaguodama į pasikeitusią COVID-19 vakcinų pasiūlos ir paklausos padėtį, ES koreguoja savo veiksmus, kad būtų remiamas veiksmingiausias turimų dozių naudojimas. Išlieka būtinybė užtikrinti vienodas galimybes naudotis nevakcininėmis priemonėmis ir didinti sveikatos sistemų atsparumą, kad jos būtų pasirengusios kitai pandemijai. Šiandien pažadėta parama, kurią Europos komanda skiria prisidėdama prie pasaulinio atsako, būtent skirta šiems tikslams.

  • Per priemonę COVAX ir kitus partnerius skiepijimui Afrikoje skirta 300 mln. EUR parama. Už šias lėšas bus perkamos pagalbinės medžiagos, pvz., švirkštai, jos bus naudojamos tiekimo grandinei valdyti, logistikai, paslaugoms teikti, taip pat skiepijimui organizuoti.
  • 100 mln. EUR parama skirta kitomis su COVID-19 susijusioms priemonėms: diagnostikai, gydymui ir sveikatos priežiūros sistemų stiprinimui. Šią sumą ir neseniai sutelktą dar 50 mln. EUR paramą, taigi iš viso 150 mln. EUR, ketinama skirti per Pasaulinio kovos su AIDS, tuberkulioze ir maliarija fondo reagavimo į COVID-19 mechanizmą.
  • 427 mln. EUR (450 mln. USD) bus skirta Pasauliniam pasirengimo pandemijoms fondui, kuris turėtų būti įsteigtas, kai tik bus susitarta dėl jo valdymo. Šiame fonde bus kaupiamos lėšos, skirtos pasirengti pandemijoms ir į jas reaguoti, kad ateityje būtų išvengta tokio pražūtingo kaip COVID-19 poveikio sveikatai, socialiniam gyvenimui ir ekonomikai.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje