Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 9 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Per pasaulinę kampaniją „Palaikykime Ukrainą“ surinkta 9,1 mlrd. eurų Ukrainos žmonėms paremti

Per pasaulinę kampaniją „Palaikykime Ukrainą“ („Stand Up for Ukraine“) ir šiandien vykusį lėšų rinkimo renginį surinkta 9,1 mlrd. EUR nuo Rusijos invazijos bėgantiems žmonėms.

Stand Up for Ukraine

Per pasaulinę kampaniją „Palaikykime Ukrainą“ („Stand Up for Ukraine“) ir šiandien vykusį lėšų rinkimo renginį surinkta 9,1 mlrd. EUR nuo Rusijos invazijos bėgantiems žmonėms, esantiems Ukrainoje ir užsienyje, įskaitant 1 mlrd. EUR, kuriuos skyrė Europos Komisija. Be to, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas paskelbė apie papildomą 1 mlrd. EUR paskolą dėl invazijos perkeltų asmenų poreikiams patenkinti.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Valstybių, įmonių ir žmonių solidarumas visame pasaulyje suteikia šviesos šią tamsią valandą. Vykdant kampaniją „Palaikykime Ukrainą“ („Stand Up for Ukraine“) surinkta 9,1 mlrd. EUR nuo bombų bėgantiems žmonėms Ukrainoje ir už jos ribų, o ERPB įsipareigojo skirti papildomą milijardą eurų. Ir toliau teiksime paramą. O pasibaigus bombardavimams, padėsime Ukrainos žmonėms atkurti savo šalį. Mes ir toliau palaikysime Ukrainą.“

Kanados Ministras Pirmininkas Justinas Trudeau sakė: „Šiandien surinkome 12,4 mlrd. Kanados dolerių sumą, skirtą toliau remti Ukrainos žmones, kurie paliko namus dėl besitęsiančio ir nepateisinamo Putino karo. Nesvarbu, ar tai būtų maistas, vanduo, pastogė ar medicininė pagalba – mes ir toliau teiksime reikiamą pagalbą. Palaikome Ukrainą.“

Iš šių 9,1 mlrd. eurų 1,8 mlrd. eurų skiriami Ukrainos viduje perkeltiems žmonėms, o 7,3 mlrd. eurų – pabėgėliams, kuriuos priima ES valstybės narės ir kaimyninės šalys.

Įsipareigotą skirti lėšų sumą sudaro:

  • 4,1 mlrd. eurų yra finansiniai įnašai ir pagalba natūra šalies viduje perkeltiems asmenims ir pabėgėliams, kuriuos įsipareigojo skirti vyriausybės, įmonės ir asmenys iš įvairių pasaulio valstybių;
  • 5 mlrd. EUR yra Europos viešųjų finansų įstaigų (Europos investicijų banko ir Europos Tarybos plėtros banko) paskolos ir dotacijos.

Vyriausybių įsipareigotos skirti lėšos Ukrainos viduje perkeltiems asmenims bus daugiausiai nukreipiamos per Ukrainos valdžios institucijas. Privačiojo sektoriaus ir pavienių asmenų aukos šalies viduje perkeltiems asmenims bus daugiausiai perduodamos per JT agentūras.

Pagrindinė informacija:

Pasaulinė kampanija „Palaikykime Ukrainą“ surengta atsiliepiant į Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio paskelbtą kvietimą stiprinti paramą Ukrainai. Kampanijos tikslas – surinkti finansavimą ir kitokios rūšies paramą, kad būtų patenkinti nuo invazijos bėgančių žmonių poreikiai Ukrainoje ir už jos ribų.

  • Tiems 4 mln. žmonių, kurie jau ieško prieglobsčio ES, ir kitiems, kurie greičiausiai dar atvyks, lėšos bus naudojamos poreikiams ES valstybėse narėse patenkinti – nuo maisto, būsto ir medicininės priežiūros iki švietimo ir užimtumo;
  • tiems 6,5 mln. žmonių (tarp jų – 2,5 mln. vaikų), kuriems teko palikti savo namus, bet jie liko Ukrainoje, finansavimas ir aukos suteiks gyvybiškai svarbią humanitarinę pagalbą.

Pripažįstant esminį Lenkijos vaidmenį remiant pabėgėlius, bėgančius nuo karo Ukrainoje, lėšų rinkimo renginys „Palaikykime Ukrainą“ vyko Varšuvoje. Jame dalyvavo Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda.

Daugiau informacijos:

Klausimai ir atsakymai apie lėšų rinkimo renginį

Faktų suvestinė „ES solidarumas su Ukraina“

Kampanija „Palaikykime Ukrainą“

ES palaiko Ukrainą

Ukrainai skirtas Europos Komisijos puslapis. Šis puslapis prieinamas ukrainiečių ir rusų kalbomis.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 9 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje