Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugpjūčio 5 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Pagal ES civilinės saugos mechanizmą į Europos ligonines iki šiol perkelta 1000 Ukrainos pacientų

Iki šiandienos Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą sėkmingai koordinavo 1 000-čio Ukrainos pacientų medicininę evakuaciją, kad jiems būtų suteikta specializuota sveikatos priežiūra ligoninėse visoje Europoje.

ES žemėlapis su valstybių narių vėliavomis

Iki šiandienos Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą sėkmingai koordinavo 1 000-čio Ukrainos pacientų medicininę evakuaciją, kad jiems būtų suteikta specializuota sveikatos priežiūra ligoninėse visoje Europoje.

Kadangi sužeistų žmonių skaičius Ukrainoje kasdien didėja, vietos ligoninėms tenka didelis krūvis. Tuo pat metu Lenkija, Moldova ir Slovakija paprašė paramos medicininės evakuacijos (MEDEVAC) operacijoms iš savo šalių, atsižvelgiant į didelį atvykstančių žmonių skaičių. Siekdama sumažinti spaudimą vietos ligoninėms, nuo kovo 11 d. ES koordinuoja pacientų perkėlimą į kitas Europos šalis, turinčias pajėgumų priimti pacientus ligoninėse.

Pacientai buvo perkelti į 18 šalių: Vokietiją, Prancūziją, Airiją, Italiją, Daniją, Švediją, Rumuniją, Liuksemburgą, Belgiją, Ispaniją, Portugaliją, Nyderlandus, Austriją, Norvegiją, Lietuvą, Suomiją, Lenkiją ir Čekiją. 

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janez Lenarčič sakė: „Nepagrįstas Rusijos karas Ukrainoje be galo apsunkina Ukrainos sveikatos sistemų krūvį. Siekdama padėti Ukrainai susidoroti su sparčiai didėjančiais medicinos poreikiais, ES suintensyvino savo operacijas. Be vaistų ir medicininės įrangos pristatymo į Ukrainą per mūsų civilinės saugos mechanizmą, mes taip pat koordinuojame medicininę evakuaciją. Iki šiol į 18-os Europos šalių ligonines buvo perkelta 1000 pacientų iš Ukrainos. Noriu padėkoti visoms šalims, kurios šiuo kritiniu laikotarpiu priima Ukrainos pacientus. ES solidarumas gelbsti gyvybes.“

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Nuo pat pirmos dienos ES nepailstamai remia Ukrainą ir jos žmones Rusijos brutalios karinės agresijos akivaizdoje. Pagal ES civilinės saugos mechanizmą pacientams, kuriems skubiai reikia gydymo ir priežiūros, sudarytos sąlygos jį gauti ligoninėse visoje ES, kartu sumažinant spaudimą Ukrainos kaimyninių šalių sveikatos priežiūros sistemoms. Tai tikras Europos solidarumas. Kartu su Ukrainos valdžios institucijomis mes taip pat ieškome būdų, kaip grąžinti pacientus namo baigus gydymą, jei jie nuspręs tai padaryti. Tęsime šį gyvybių gelbėjimo darbą ir toliau laikysimės tvirto įsipareigojimo remti Ukrainą.“

Pagrindinė informacija

Medicininę evakuaciją finansiškai ir operatyviai remia ES civilinės saugos mechanizmas. MEDEVAC perkėlimo sistema padeda perkelti pacientus, kurie atitinka kriterijus, nesvarbu, ar jie serga lėtinėmis ligomis, ar buvo sužeisti kare. Pagal šį mechanizmą Europos Komisija praneša Ukrainos valdžios institucijoms, į kurias ES ir (arba) EEE šalis pacientai perkelti. Siekiant užtikrinti saugų pacientų duomenų perdavimą, pacientų sveikatos įrašai bendrinami naudojant ankstyvojo perspėjimo ir reagavimo sistemą (EWRS).

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

ES civilinė sauga ir humanitarinė pagalba Ukrainoje

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugpjūčio 5 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje