Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. vasario 8 d.Atstovybė Lietuvoje

Nauji Europos klimato pakto ambasadoriai kvies pokyčiams

Europos klimato pakto bendruomenė pasipildė 16 naujų ambasadorių. Tarp ambasadorių – švietimo, žurnalistikos, bendruomenių, savivaldos atstovai, nuomonės formuotojai, menininkai ir aktyvistai. 

Vaizduojamos 19-os Europos Klimato pakto ambasadorių Lietuvoje nuotraukos ir pavardės
Europos Klimato pakto ambasadoriai Lietuvoje

Europos klimato paktas – Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti gyventojus, bendruomenes ir organizacijas prisidėti siekiant klimatui neutralios Europos iki 2050 m. Šiuo paktu europiečiai skatinami imtis kasdienių veiksmų, tokių kaip alternatyvių transporto priemonių naudojimas, maisto atliekų mažinimas, namų apšiltinimas, ir jais prisidėti prie kovos su klimato kaita. Europos klimato pakto bendruomenė dalijasi informacija apie klimato kaitą, kuria ir įgyvendina sprendimus, įkvepia vieni kitus. Šiai bendruomenei visose ES šalyse atstovauja ambasadoriai – Europos Komisijos atrinkti bendruomenių lyderiai, įkvepiantys žmonės ir aktyvistai. Savo pavyzdžiu jie kvies gyventojus nelikti nuošalyje.

2024 m. pradžioje Europos klimato paktas pasipildė naujais ambasadoriais. Europoje jų iš viso yra 891, Lietuvoje – 19. Prie jau esamų ambasadorių (Jurgio Didžiulio, Emilijos Biterytės ir Rasos Žilionės) prisijungė 16 naujų aktyvių ir įkvepiančių lyderių. Tarp jų – įvairių sričių atstovės ir atstovas – bendruomenių, mokslo, savivaldos, menų, žiniasklaidos atstovės, ir kt.

Klimatologas, laidų vedėjas, straipsnių autorius ir kasdienio tvarumo edukatorius Silvestras Dikčius pasakoja: „Kaip buvęs profesionalus meteorologas, vėliau studijavęs filosofiją, apie klimato kaitą esu linkęs kalbėti ne tik kaip apie žmogaus sukeliamą gamtos fenomeną. Klimato kaitos suvaldymą sieju su vertybiniais pokyčiais, etinėmis nuostatomis ir bendru problemos suvokimu“.

Tapęs Europos klimato pakto ambasadoriumi, Silvestras tikisi prisidėti prie Europos Sąjungoje vykstančių pokyčių svarbos atskleidimo kuo didesnei visuomenės daliai ir paskatinti imtis veiksmų.

Augustė Barbora Budrienė, dar kitaip žinoma socialiniuose tinkluose kaip Dressedherring (liet. Apsirengusi silkė), pristato save kaip dėvėtų drabužių entuziastę. Ji pasakoja: „Maždaug prieš 12 metų pirmą kartą apsilankiau vintažinėje parduotuvėje ir nuo tada apsipirkinėju ten. Bėgant metams savo mėgstamą pomėgį paverčiau nedideliu tvariu verslu – prekiauju rastais vintažiniais drabužiais. Esu didelė gamtos mylėtoja, todėl didžiuojuosi, kad radau būdą gyventi nekenkiant aplinkai. Tikiu, kad rinkdamasi dėvėtus drabužius galiu sumažinti didžiulį tekstilės pramonės poveikį klimato kaitai.“

Augustė Barbora kviečia kartu išstumti greitąją madą iš mados. Jos šmaikščios žinutės sklinda toli – per metus ji susirinko nemažą būrį sekėjų Instagram (26 tūkst.) ir Tik Tok (8 tūkst.) platformose, o jos video peržiūrėti ir virš 430 tūkst. kartų.

Pasak Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos: „Europos Komisija užsibrėžusi aiškų tikslą -– kad iki 2050 m. Europa taptų klimatui neutraliu žemynu. Europos žaliajame kurse numatyti sprendimai gali būti sėkmingi tik tuo atveju, jei žmonės, bendruomenės ir organizacijos dalyvaus ir imsis veiksmų. Tikiuosi, jog įkvepiančios ambasadorių veiklos ir lyderystė įkvėps ir Lietuvos gyventojus keliauti žaliuoju kursu. Imtis veiksmų ir prisidėti prie kovos su klimato kaita gali kiekvienas.“

Su visais ambasadoriais plačiau susipažinti galima Europos klimato pakto svetainėje čia. Europos klimato paktą Lietuvoje koordinuoja aplinkosauginė organizacija VšĮ Žiedinė ekonomika.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. vasario 8 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje

Asmenys ryšiams

Justina Anglickytė

Vardas, pavardė (pavadinimas)
Justina Anglickytė
Organizacija
Klimato pakto koordinatorė Lietuvoje
E. paštas
ltateuclimatepact [dot] eu