Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. spalio 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Kviečiame teikti paraiškas 2024 m. naujojo europinio bauhauzo apdovanojimui laimėti

Europos Komisija paskelbė 2024 m. naujojo europinio bauhauzo (NEB) apdovanojimų paraiškų teikimo pradžią.

new_european_bauhaus_0915.jpg
© EU

Europos Komisija paskelbė 2024 m. naujojo europinio bauhauzo (NEB) apdovanojimų paraiškų teikimo pradžią. Ankstesniais metais iš viso buvo gauta daugiau kaip 4 500 paraiškų. 2024 metais NEB apdovanojimai bus skirti 20 pavyzdinių novatoriškų projektų ir koncepcijų, atspindinčių tvarumą, estetiką ir įtraukumą.

Šiemet pirmą kartą laukiama paraiškų dėl projektų ir koncepcijų ne tik iš ES valstybių narių ir Vakarų Balkanų, bet ir Ukrainos. Ypatingo Ukrainos atstatymo ir atkūrimo pastangų pripažinimo apdovanojimo laureatais taps projektai ir koncepcijos, kuriais prisidedama prie Ukrainos atkūrimo ir atstatymo, laikantis naujojo europinio bauhauzo vertybių. Šiais metais taip pat daug dėmesio skiriama projektams ir koncepcijoms iš ES regionų, kurie susiduria su socialiniais ir ekonominiais iššūkiais arba iššūkiais vykdant dvejopą skaitmeninę ir žaliąją pertvarką.

2024 m. naujojo europinio bauhauzo apdovanojimai bus skirti esamiems projektams ir jaunųjų talentų sukurtoms koncepcijoms keturiose kategorijose:

  • ryšio su gamta atkūrimas,
  • bendrystės jausmo atgaivinimas,
  • pirmenybės teikimas vietoms ir žmonėms, kuriems to labiausiai reikia,
  • žiedinės pramonės ekosistemos formavimas ir gyvavimo ciklu grindžiamos koncepcijos rėmimas.

Kiekvienoje iš keturių konkurso kategorijų nustatytos dvi lygiagrečios pakategorės:

  • A kryptis – „Naujojo europinio bauhauzo čempionai“ – bus skirta esamiems ir užbaigtiems projektams, kuriuose pasiekta aiškių teigiamų rezultatų;
  • B kryptis – „Kylančios naujojo europinio bauhauzo žvaigždės“ – bus skirta jaunųjų – ne vyresnių kaip 30 metų – talentų pateiktoms koncepcijoms. Koncepcijos gali būti skirtingų išvystymo etapų – nuo idėjų su aiškiu planu iki prototipo.

Paraiškas galima teikti iki 2023 m. lapkričio 10 d. 19:00 val. Vidurio Europos laiku ČIA. Jas gali teikti bet kokios pilietybės asmenys, kurių koncepcijos ir projektai įgyvendinami ES, Vakarų Balkanuose ar Ukrainoje.

20 nugalėtojų gaus iki 30,000 EUR prizus ir komunikacijos priemonių rinkinį, kuris padės jiems toliau plėtoti ir propaguoti savo projektus ir koncepcijas.

Nugalėtojai bus paskelbti balandžio 17–21 d. Briuselyje vyksiančio naujojo europinio bauhauzo festivalio metu Europos Komisijos rengiamoje apdovanojimų ceremonijoje. Pasiūlymus teikti dėl papildomų renginių festivalio metu galima iki 2023 m. gruodžio 31 d.

Daugiau informacijos

Naujojo europinio bauhauzo apdovanojimų platforma

Gairės paraiškų teikėjams visomis ES, Vakarų Balkanų kalbomis ir ukrainietiškai

Naujojo europinio bauhauzo festivalis

Naujojo europinio bauhauzo interneto svetainė

Komisijos komunikatas dėl naujojo europinio bauhauzo

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. spalio 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje