Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugsėjo 1 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Karštos diskusijos apie energetiką ir skaitmenizaciją – europietiškoje palapinėje festivalyje „Būtent!“

Europos energetinė nepriklausomybė, žaliasis kursas, saugi, atvira ir sąžininga skaitmeninė erdvė – apie tai kviečiame diskutuoti europietiškoje palapinėje diskusijų festivalyje „Būtent!”. Festivalis vyks 2022 m. rugsėjo 2–3 dienomis, Birštone.

"Mūsų skaitmeninė ateitis. Kam tarnauja algoritmai ir technologijų milžinai?" diskusijos dalyviai

Europos energetinė nepriklausomybė, žaliasis kursas, saugi, atvira ir sąžininga skaitmeninė erdvė – apie tai kviečiame diskutuoti europietiškoje palapinėje diskusijų festivalyje „Būtent!”. Festivalis vyks 2022 m. rugsėjo 2–3 dienomis, Birštone.

„Šie metai Europai išties išskirtiniai – susiduriame su saugumo, gynybos, energetiniais iššūkiais. Rusija energijos išteklių eksportą naudoja kaip karo įrankį. Nors šiuo metu Europoje dar gana šilta, žiemai ruoštis Europos Komisija pakvietė dar pavasarį. Priklausomybės nuo Rusijos iškastinio kuro mažinimas, apsirūpinimas energija ir jos taupymas, energetinis efektyvumas – tai temos, kurias aptarsime diskusijoje „Atsijungti, bet neatsitraukti? Kaip energetinį saugumą suderinti su žaliuoju kursu“.

Skaitmeniniame pasaulyje vis dar gausu „džiunglių įstatymų“, kurie leidžia dominuoti stipriausiems. Mes siekiame, kad skaitmeninės platformos būtų skaidresnės, sąžiningesnės ir atviresnės tam, kad vartotojai labiau pasitikėtų skaitmeninėmis technologijomis, o įmonės – geriau pasinaudotų jų teikiamomis galimybėmis. Jei ir jums įdomu daugiau sužinoti apie algoritmus bei ES įvedamas permainas skaitmeniniame pasaulyje, prisijunkite prie diskusijos „Mūsų skaitmeninė ateitis. Kam tarnauja algoritmai ir technologijų milžinai?“, – kviečia Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Rugsėjo 2 d., penktadienį, 18.30 val. vyks diskusija tema „Mūsų skaitmeninė ateitis. Kam tarnauja algoritmai ir technologijų milžinai?“. Diskusijoje dalyvaus Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Belgijos telekomunikacijų sprendimų įmonės „Effortel“ bendrasavininkis Liudvikas Andriulis, mokslo tyrinėtoja, žurnalistė, TV laidų vedėja Goda Raibytė. Diskusiją moderuos technologijų žurnalistas, laidos „Du bitai“ bendraautorius, „LRT Plius“ laidos „Mokslo sriuba“ reporteris Lukas Keraitis. Tiesioginę diskusijos transliaciją galėsite stebėti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje „Facebook“ paskyroje: https://fb.me/e/23YgO460p.

Rugsėjo 3 d., šeštadienį, 12.30 val.  vyks diskusija tema „Atsijungti, bet neatsitraukti? Kaip energetinį saugumą suderinti su žaliuoju kursu“. Diskusijoje dalyvaus Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius. Diskusiją moderuos žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė. Ši diskusija organizuojama bendradarbiaujant su Europos Parlamento biuru Lietuvoje. Tiesioginę jos transliaciją galėsite stebėti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje „Facebook“ paskyroje: https://fb.me/e/4R1RlaSLd.

"Atsijungti, bet neatsitraukti? Kaip energetinį saugumą suderinti su žaliuoju kursu" diskusijos dalyviai

Abi festivalio dienas Birštone veiks jaunimo palapinė „Europos jaunimo metai: suteik savo vizijai balsą”. Palapinėje apsilankę svečiai galės daugiau sužinoti apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui keliauti, mokytis, studijuoti ar stažuotis. Palapinėje taip pat galėsite susipažinti ir išbandyti naują  skaitmeninę platformą https://youthvoices.eu/#/.

Daugiau apie šias ir kitas diskusijas išgirsk gyvai rugsėjo 2–3 d. Birštone!

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugsėjo 1 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje