Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gruodžio 20 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 3 min

InvestEU: Europos investicijų fondo ir „Orion Leasing“ susitarimu Lietuvos įmonėms galės būti suteikta 52,8 mln. eurų naujo finansavimo

UAB „Orion Leasing“ ir Europos investicijų fondas (EIF) pagal naująją programą InvestEU pasirašė garantijos susitarimą dėl 52,8 mln. eurų naujo finansavimo išperkamosios nuomos paskoloms ir mikrokreditams. 

InvestEU

UAB „Orion Leasing“ ir Europos investicijų fondas (EIF) pagal naująją programą InvestEU pasirašė garantijos susitarimą dėl 52,8 mln. eurų naujo finansavimo išperkamosios nuomos paskoloms ir mikrokreditams. Pagal InvestEU garantiją bus remiamas penkių pagrindinių ES politikos prioritetų finansavimas: MVĮ konkurencingumo, tvarumo, mikrofinansų, kultūros ir kūrybos, įgūdžių ir švietimo.

Su šia garantija „Orion Leasing“ galės pasiūlyti Lietuvos MVĮ, mažoms vidutinės kapitalizacijos ir mikroįmonėms finansavimą su mažesnėmis nei įprasta pradinėmis įmokomis ir patrauklesnėmis kainodaros sąlygomis. Susijusi įmonė „Orion 1“ (veikianti su „Orion Leasing“ prekės ženklu) taip pat teiks mikrokreditus labai mažoms įmonėms, kurioms sunku gauti kreditą. Dalis lėšų bus skirta aplinkai nekenksmingoms, žalioms ir įtraukioms investicijoms skatinti ir kultūros ir kūrybos arba įgūdžių ir švietimo sektoriuose veikiančioms įmonėms remti.

Už ekonomiką atsakingas Europos Komisijos narys Paolo Gentiloni sako: „Programa InvestEU atlieka svarbų vaidmenį padėdama įmonėms visoje Europoje gauti lėšų, reikalingų inovacijoms diegti, augti ir darbo vietoms kurti. Tai yra tos MVĮ, mažos vidutinės kapitalizacijos ir labai mažos įmonės, kurios skatins ekonomikos augimą ateityje. Džiaugiuosi, kad dėl InvestEU paramos daugiau Lietuvos įmonių galės gauti finansavimą, kurio joms reikia, kad galėtų išnaudoti visą savo potencialą“.

Mums, jaunai ir dinamiškai bendrovei, dalyvavimas programoje InvestEU yra didelis laimėjimas, – teigia Laimonas Belickas, „Orion Leasing“ generalinis direktorius. – Turėdami 52,8 mln. eurų garantiją, galėsime finansuoti labai mažas, mažąsias ir vidutines įmones, kurios laikomos labai rizikingomis ir kurioms trūksta finansavimo galimybių, net jei jos turi didelį potencialą. Daugumai produktų garantija galios gaunant finansavimą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje. Tai padės išplėsti „Orion Leasing“ paslaugų pasiūlą klientams ir kitose šalyse.

Europos investicijų banko vicepirmininkas Thomas Östros pažymi: „Dėl mūsų naujo bendradarbiavimo su „Orion Leasing“ Lietuvos mažosios ir vidutinio dydžio įmonės gaus joms taip reikalingą paramą. Su Investicijų plano Europai parama ir šia garantija šios įmonės galės pasinaudoti finansavimu, kuriam bus taikomos palankios palūkanų normos. Tai galiausiai padidins ekonomikos konkurencingumą.“

Europos investicijų fondo vykdomasis direktorius Alain Godard sako: „EIF didžiuojasi remdamas Lietuvos MVĮ. Karas Ukrainoje ir su tuo susijusios sankcijos gali turėti rimtų pasekmių Europos ekonomikai, ypač MVĮ, kurios vis dar stengiasi atsigauti po COVID-19 krizės. Šiuo antruoju InvestEU sandoriu Lietuvoje tikimės suteikti papildomą postūmį Lietuvos verslui ir ekonomikai.“

Pagrindinė informacija:

Programa InvestEU suteiks ES svarbų ilgalaikį finansavimą, sutelkdama daug viešųjų ir privačių lėšų tvariam ekonomikos atsigavimui remti. Taip pat ji padės sutelkti privačių investicijų ES politikos prioritetams, pavyzdžiui, Europos žaliajam kursui ir skaitmeninei pertvarkai, įgyvendinti. Programą sudaro trys komponentai: InvestEU fondas, InvestEU konsultacijų centras ir InvestEU portalas. InvestEU fondo veikla bus vykdoma per finansinius partnerius, kurie investuos į projektus naudodamiesi 26,2 mlrd. eurų ES biudžeto garantija. Visa biudžeto garantija bus skirta programą įgyvendinančių partnerių investiciniams projektams remti ir padidins jų pajėgumą prisiimti riziką sutelkiant ne mažiau kaip 372 mlrd. eurų papildomų investicijų.

Europos investicijų fondas (EIF) yra Europos investicijų banko grupės dalis. Pagrindinė EIF misija – remti Europos labai mažas, mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ) padedant joms gauti finansavimą. EIF kuria ir vysto rizikos ir augimo kapitalo, garantijų ir mikrofinansavimo priemones specialiai šiam rinkos segmentui. Atlikdamas šį vaidmenį EIF padeda siekti pagrindinių ES politikos tikslų, tokių kaip konkurencingumas ir augimas, inovacijos ir skaitmenizavimas, socialinis poveikis, įgūdžių ugdymas ir žmogiškasis kapitalas, klimato kaita ir aplinkos tvarumas ir kt.

UAB „Orion Leasing“ įkurta 2021 m. gegužę, o nuo to laiko Lietuvoje veikiančioms įmonėms paskolino daugiau kaip 17 mln. eurų. Bendrovė daugiausia finansuoja gamybos ir IT įrangą, judumo įrangą, transporto, žemės ūkio ir statybos techniką, kitas pramonės šakas. Ji taip pat sėkmingai kuria alternatyvius finansavimo modelius saulės energijos, energetikos ir prekybos bendrovėms.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gruodžio 20 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje