Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. rugpjūčio 11 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Iki šiol ES koordinavo daugiau kaip 60 000 tonų gyvybes gelbstinčios pagalbos suteikimą Ukrainai

Iki šiandienos (rugpjūčio 11 d.) Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą  koordinavo 66 224 tonų pagalbos natūra teikimą Ukrainai iš 30 šalių.

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Iki šiol ES koordinavo daugiau kaip 60 000 tonų gyvybes gelbstinčios pagalbos suteikimą Ukrainai

Iki šiandienos (rugpjūčio 11 d.) Europos Sąjunga pagal ES civilinės saugos mechanizmą  koordinavo 66 224 tonų pagalbos natūra teikimą Ukrainai iš 30 šalių. Pagalbą sudaro 180 greitosios pagalbos automobilių, 125 priešgaisrinės transporto priemonės, 300 elektros generatorių, 35 sunkiosios technikos transporto priemonės ir 4 pontoniniai tiltai. Tai bene didžiausia, ilgiausia ir sudėtingiausia operacija pagal ES civilinės saugos mechanizmą nuo pat jo sukūrimo 2001 m. Jos vertė iki šiol viršija 425 mln. EUR. Siekiant paremti šią operaciją, Lenkijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje buvo įsteigti logistikos centrai, iš kurių pagalba nukreipiama į Ukrainą.

Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius sakė: „Mes visi esame pasibaisėję Rusijos žiaurumais Ukrainoje. Suteikdami skubią pagalbą, galime bent jau sumažinti didžiulį spaudimą Ukrainos reagavimo į ekstremalias situacijas sistemoms. Šiandien pasiekėme svarbų etapą – į Ukrainą pristatyta daugiau kaip 60 000 tonų nepiniginės pagalbos, koordinuojamos pagal ES civilinės saugos mechanizmą. Esu labai dėkingas kiekvienai ES valstybei narei, taip pat Norvegijai, Turkijai ir Šiaurės Makedonijai už tai, kad pasiūlė pagalbą, kurią veiksmingiausiai nukreipėme per mechanizmą. Šis solidarumas yra įrodymas, kad ES yra su Ukraina ne tik žodžiais, bet ir veiksmais.“

Vasario 15 d. Ukraina aktyvavo ES civilinės saugos mechanizmą. Nuo to laiko ES reagavimo į nelaimes koordinavimo centras palaiko glaudžius ryšius su Ukrainos valdžios institucijomis, kad nustatytų konkrečius poreikius ir koordinuotų ES pagalbą.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai skelbiamas ČIA (anglų k.)

ES civilinė sauga ir humanitarinė pagalba Ukrainoje

Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras (ERCC)

ES civilinės saugos mechanizmas

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. rugpjūčio 11 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje