Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. liepos 19 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

HERA parūpino papildomų vakcinų dozių, atsižvelgdama į dabartinį beždžionių raupų protrūkį

Europos Komisijos Pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija parūpino dar 54 530 bendrovės „Bavarian Nordic“ trečios kartos vakcinos dozių. 

COVID-19 vakcina
Europos Sąjunga, 2020

Europos Komisijos Pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA), parūpino dar 54 530 bendrovės „Bavarian Nordic“ trečios kartos vakcinos dozių, taigi iš viso ES valstybėms narėms nupirkta 163 620 vakcinų dozių beždžionių raupų protrūkiui likviduoti.

ES finansuojamos beždžionių raupų vakcinos ES valstybėms narėms, Norvegijai ir Islandijai bus tiekiamos artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais iki pat metų pabaigos.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Augantis beždžionių raupų atvejų skaičius ES man kelia nerimą. Šiuo metu ES nustatyta daugiau kaip 7 000 atvejų; per savaitę atvejų skaičius išaugo beveik 50 proc. Reagavome greitai ir užtikrinome, kad  Europos pasirengimo ekstremaliosioms sveikatos situacijoms ir reagavimo į jas institucija (HERA) taip pat reaguotų greitai – šešioms valstybėms narėms jau pristatyta apie 25 000 vakcinų dozių. Dabar esame parūpinę per 160 000 vakcinų dozių, kad būtų galima greitai reaguoti į viruso plitimą. Taip Europos sveikatos sąjunga tarnauja piliečiams.“

Europos Komisijos sveikatos ir skaitmeninės ekonomikos vykdomoji įstaiga (HaDEA) nupirko trečios kartos vakcinų HERA institucijai jos vardu.

Vakcinos toliau tiekiamos ES valstybėms narėms, kurioms suteiktas prioritetas atsižvelgiant į atvejų skaičių ir kurios suteikė nacionalinio lygmens išimtis dėl vakcinos.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. liepos 19 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje