Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. lapkričio 6 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Sąjunga 25 mln. eurų didina humanitarinę pagalbą Gazai

Toliau teikdama ES paramą žmonėms Gazoje, Europos Komisija suteiks dar 25 mln. eurų humanitarinės pagalbos.

Gaza
© UNRWA, 2023

Toliau teikdama ES paramą žmonėms Gazoje, Europos Komisija suteiks dar 25 mln. eurų humanitarinės pagalbos. Šiais metais ES humanitarinė pagalba Gazos Ruožui siekia daugiau kaip 100 mln. eurų.

Naujoji pagalba bus teikiama humanitarinėms organizacijoms, kad jos galėtų teikti gyvybiškai svarbią pagalbą, visų pirma daugiausia dėmesio skiriant vandeniui ir sanitarijos reikmenims, sveikatos priežiūros reikmenims, maistui ir kitiems svarbiausiems dalykams.

Šiandien paskelbdama apie finansavimą, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šiandien galiu pranešti, kad humanitarinę pagalbą Gazai didiname dar 25 mln. eurų. Tokiu būdu Europos Sąjunga iš viso skirs 100 mln. eurų humanitarinei pagalbai Gazos Ruože gyvenantiems civiliams. Tuo pat metu bendradarbiaujame su Izraeliu, Egiptu ir Jungtinėmis Tautomis, kad Gazą pasiektų daugiau konvojų, įskaitant koridorius ir pauzes humanitariniams poreikiams tenkinti.“

Pagrindiniai faktai

Europos Sąjunga humanitarinę pagalbą Palestinai teikia nuo 2000 m.

2023 m. spalio 26 d. priimtose Europos Vadovų Tarybos išvadose raginama užtikrinti nuolatinę, greitą, saugią ir nekliudomą humanitarinės pagalbos teikimą ir pagalbą tiems, kuriems jos reikia, taikant visas būtinas priemones, įskaitant humanitarinius koridorius ir humanitariniams poreikiams tenkinti skirtas pertraukas.

ES pradėjo humanitarinę oro tilto operaciją, kuria teikiama pagalba nuo krizės nukentėjusiems žmonėms, sudarant palankesnes sąlygas pristatyti humanitarinius krovinius, kuriuos tiekia tokie partneriai kaip UNICEF ir tarptautinės organizacijos.

Nuo spalio 16 d. Egiptą pasiekė 6 humanitarinės pagalbos skrydžiai, kuriais pristatyta daugiau kaip 263 tonos pagalbos. 

Be to, siekiant teikti paramą repatriacijos skrydžiams iš Izraelio, buvo aktyvuotas ES civilinės saugos mechanizmas.

Pranešimas spaudai anglų k. skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. lapkričio 6 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje