Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. spalio 8 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl Lenkijos Konstitucinio Teismo priimto sprendimo

eu_flag.jpg
© EU
Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl Lenkijos Konstitucinio Teismo priimto sprendimo. 

„Man didelį susirūpinimą kelia vakar Lenkijos Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas. Aš pavedžiau Komisijos tarnyboms jį nuodugniai ir greitai išanalizuoti. Kai sprendimo analizė bus atlikta, spręsime dėl tolesnių veiksmų.

Europos Sąjunga – vertybėmis ir teise grindžiama bendrija. Būtent tai mus sieja ir daro mūsų Sąjungą stiprią. Pagrindinių Sąjungos teisinės tvarkos principų neišsižadėsime. Nuo to priklauso 450 mln. europiečių pasitikėjimas.

Mūsų svarbiausias prioritetas – užtikrinti, kad būtų apsaugotos Lenkijos piliečių teisės ir kad jie, kaip ir visi Sąjungos piliečiai, galėtų naudotis narystės Europos Sąjungoje teikiama nauda.

Be to, Lenkijoje gyvenantiems ES piliečiams ir joje veiklą vykdančioms įmonėms reikia teisinio tikrumo, kad ES taisyklės, įskaitant Europos Teisingumo Teismo sprendimus, Lenkijoje būtų visapusiškai taikomos.

Sutartys labai aiškios. Visi Europos Teisingumo Teismo sprendimai yra privalomi visų valstybių narių institucijoms, įskaitant ir nacionalinius teismus. ES teisė yra viršesnė už nacionalinę teisę, įskaitant ir konstitucines nuostatas. Šiuos principus savo parašais patvirtino visos valstybės kaip Europos Sąjungos narės. Kad tai užtikrintume, pasinaudosime visais pagal Sutartis mums suteiktais įgaliojimais.“

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. spalio 8 d.