Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. vasario 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen pareiškimas dėl ES atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pareiškimas dėl ES atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Ursula von der Leyen
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien ES valstybės narės politiniu lygiu pritarė naujam Rusijai taikomų sankcijų rinkiniui, ir aš sveikinu tai. Rusijos sprendimas pripažinti Ukrainos Donecko ir Luhansko regionus nepriklausomais yra neteisėtas ir visiškai nepriimtinas. Tas pats pasakytina ir apie sprendimą siųsti į šiuos regionus ginkluotąsias pajėgas. Mes negalime su tuo sutikti. Šis sprendimas pažeidžia Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą. Rusija nesilaiko savo tarptautinių įsipareigojimų ir pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus. Rusija sukėlė šią krizę ir yra atsakinga už dabartinį jos aštrinimą. Greitai baigsime rengti sankcijų rinkinį. Kaip ir iki šiol, veiksmus glaudžiai koordinuosime su savo partneriais.

Šiame solidžiame rinkinyje yra ne viena tikslingai nustatyta priemonė. Tai aiškus atsakas į Kremliaus vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus. Sankcijos tiesiogiai nukreiptos į su šiais veiksmais susijusius asmenis ir bendroves. Jos nukreiptos į bankus, finansuojančius Rusijos karinį aparatą ir prisidedančius prie Ukrainos destabilizavimo. Taip pat uždraudžiame dviejų separatistinių regionų ir ES tarpusavio prekybą – kaip ir po neteisėtos Krymo aneksijos 2014 m. Ir galiausiai ribojame Rusijos vyriausybės galimybes pritraukti kapitalą ES finansų rinkose. Kremliaus galimybes vykdyti savo agresyvią politiką apsunkinsime kaip įmanoma labiau.

Kalbant apie „Nord Stream 2“, manau, kad Vokietijos vyriausybė yra visiškai teisi. „Nord Stream 2“ turi būti vertinamas atsižvelgiant į energijos tiekimo visai Europai saugumą. Nes ši krizė rodo, kad Europa vis dar pernelyg priklausoma nuo rusiškų dujų. Turime diversifikuoti tiekėjus ir daug investuoti į atsinaujinančiuosius energijos išteklius. Tai strateginė investicija į mūsų energetinę nepriklausomybę. Šiandieniniai mūsų veiksmai yra atsakas į agresyvų Rusijos elgesį. Jei Rusija ir toliau aštrins šią jos pačios sukeltą krizę, esame pasirengę imtis tolesnių atsakomųjų veiksmų. ES yra vieninga ir veikia greitai.

Pareiškimas anglų kalba skelbiamas ČIA.

Pareiškimo vaizdo įrašas skelbiamas ČIA.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. vasario 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje