Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2024 m. sausio 25 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pradeda strateginį dialogą dėl ES žemės ūkio ateities

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pradėjo strateginį dialogą dėl žemės ūkio ateities – naują forumą, kuriam pavesta formuoti bendrą ES žemės ir maisto ūkio ateities viziją.

Žemės ūkis

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pradėjo strateginį dialogą dėl žemės ūkio ateities – naują forumą, kuriam pavesta formuoti bendrą ES žemės ir maisto ūkio ateities viziją.

Apie strateginį dialogą EK Pirmininkė U. von der Leyen paskelbė 2023 m. metiniame pranešime apie ES padėtį. Strateginiame dialoge bus nagrinėjami dialogo dalyvių iškelti iššūkiai ir galimybės, pavyzdžiui, tinkamas ūkininkų ir kaimo bendruomenių gyvenimo lygis, parama žemės ūkiui pagal mūsų planetos ir jos ekosistemų išgales, žinių ir technologinių inovacijų teikiamos galimybės ir pan.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Atėjo laikas pasiekti naują ūkininkų, kaimo bendruomenių ir visų kitų ES žemės ūkio ir maisto produktų grandinės dalyvių konsensusą dėl maisto ir ūkininkavimo. ES ūkininkai ir maisto pramonė tiekia mūsų piliečiams sveiką ir kokybišką maistą ir labai prisideda prie mūsų ekonomikos, ypač kaimo vietovėse. Jie taip pat deda didžiules pastangas, kad prisidėtų prie mūsų žaliosios ir skaitmeninės pertvarkos. Tačiau tuo pat metu jie susiduria su įvairiais iššūkiais, pradedant klimato kaita ir baigiant infliacija ar nepastoviu poveikiu rinkai. Šiuo strateginiu dialogu sukuriame forumą, kuris galėtų pateikti aiškią ateities viziją, naudingą visiems.

Strateginio dialogo pirmininku paskirtas profesorius Peteris Strohschneideris, atsižvelgiant į ilgametę jo  patirtį, įskaitant jo pirmininkavimą Vokietijos federalinės vyriausybės Žemės ūkio ateities komisijai.

Strateginis dialogas suburs pagrindinius visos žemės ūkio ir maisto produktų grandinės dalyvius: ūkininkus, kooperatyvus, žemės ūkio ir maisto produktų įmones ir kaimo bendruomenes, taip pat nevyriausybines organizacijas ir pilietinės visuomenės atstovus, finansų įstaigas ir akademinę bendruomenę. Po įvadinio posėdžio bus surengta teminių posėdžių serija – jie vyks pirmąjį 2024 m. pusmetį.

Strateginiame dialoge dalyvaus dalyviai iš ES lygmens asociacijų ir organizacijų, įskaitant skėtines organizacijas, atstovaujančias kelioms europinėms grupėms.

Šiame procese dalyvaus ir ES Taryba bei Europos Parlamentas, o pirmininkas profesorius P. Strohschneideris reguliariai informuos abi institucijas ir keisis nuomonėmis apie dialogą.

Strateginio dialogo tikslas – skatinti naujų sprendimų kūrimą ir iki 2024 m. vasaros suformuoti bendrą ES žemės ir maisto ūkio ateities viziją.

Daugiau informacijos

EK Pirmininkės kalba Strateginio dialogo dėl žemės ūkio ateities atidarymo renginyje

Klausimai ir atsakymai apie strateginį dialogą dėl žemės ūkio ateities

Strateginiam dialogui dėl žemės ūkio ateities skirtas puslapis

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2024 m. sausio 25 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje