Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. kovo 31 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos narys Didier Reyndersas aptars teisinės valstybės principą virtualiame susitikime su LR Seimo nariais kovo 31 d.

rule_of_law_0331.png
© EU
Kovo 31 d. 16 val. už teisingumą atsakingas Europos Komisijos narys Didier Reyndersas dalyvaus virtualiame susitikime su LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos ir Europos reikalų komitetų nariais. 

Kovo 31 d. 16 val. už teisingumą atsakingas Europos Komisijos narys Didier Reyndersas dalyvaus virtualiame susitikime su LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos ir Europos reikalų komitetų nariais. Susitikimo metu p. Reyndersas pristatys Europos Komisijos 2020 m. teisinės valstybės principo taikymo ataskaitą ir jos skyrių, skirtą Lietuvai. EK narys taip pat aptars teisinės valstybės principo padėtį Europos Sąjungoje ir Lietuvoje bei atsakys į Seimo narių klausimus.

Pagrindiniai faktai

2020 m. rugsėjo mėn. Europos Komisija paskelbė pirmąją ES masto teisinės valstybės principo taikymo ataskaitą. Ataskaita yra naujo metinio teisinės valstybės ciklo – teisinės valstybės mechanizmo – dalis. Šis mechanizmas sukurtas kaip metinis ciklas, kuriuo siekiama propaguoti teisinės valstybės principo taikymą Europos Sąjungoje ir užkirsti kelią problemų, susijusių su šio principo taikymu, atsiradimui ar didėjimui. Tikslas – daugiausia dėmesio skirti klausimų ir svarbių pokyčių supratimui ir informuotumo apie juos gerinimui, taip pat nustatyti teisinės valstybės problemas ir padėti valstybėms narėms kartu su Europos Komisija ir kitomis valstybėmis narėmis rasti sprendimą.

Daugiau informacijos:

2020 m. teisinės valstybės principo taikymo ataskaita. Teisinės valstybės principo padėtis Europos Sąjungoje

2020 m. teisinės valstybės principo taikymo ataskaita. Lietuvai skirtas skyrius

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. kovo 31 d.