Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. gegužės 4 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisijos narės Kadri Simson vizitas Lietuvoje gegužės 5 d.

Europos Komisijos narės Kadri Simson vizitas Lietuvoje gegužės 5 d.

Kadri Simson, European Commissioner for Energy
Europos Sąjunga, 2019

Gegužės 5 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankysis už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson. Ji dalyvaus Lietuvos – Lenkijos dujotiekių jungties (angl. Gas Interconnector Poland-Lithuania, GIPL) atidarymo iškilmingoje ceremonijoje Jauniūnų dujų kompresorių stotyje.

Daugiau kaip prieš dešimtmetį ES patvirtino Baltijos energetikos rinkos sujungimo planą (angl. Baltic Energy Market Interconnection Plan, BEMIP) su ES energetikos rinka. Įgyvendinant šį planą buvo nutiestos Lietuvos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija.

GIPL jungtis taip pat yra vienas iš šio plano energetikos infrastruktūros projektų, ir jam buvo suteiktas bendriems Europos interesams svarbaus projekto statusas.

508 km ilgio GIPL dujotiekis sujungė Baltijos jūros regiono dujų sistemas su ES dujų vidaus rinka. Jo įgyvendinimui Europos Komisija skyrė daugiau kaip 266 mln. eurų finansavimą pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir Transeuropinių energetikos tinklų (TEN-E) priemonę. Visa projekto vertė yra apie 500 mln. eurų.

Lietuvos – Lenkijos dujotiekių jungtis GIPL reikšmingai stiprina regiono energetinį saugumą.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. gegužės 4 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje