Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 28 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija valstybėms narėms išmokėjo 3,5 mlrd. eurų, siekiant padėti priimti pabėgėlius iš Ukrainos

Europos Komisija valstybėms narėms išmokėjo daugiau kaip 3,5 mlrd. eurų išankstinių mokėjimų, kad padėtų joms suvaldyti nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių atvykimą į jų teritoriją. Lietuvai išmokėta daugiau kaip 93 mln. eurų.  

Ukrainian refugees crossing the Polish border
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisija valstybėms narėms išmokėjo daugiau kaip 3,5 mlrd. eurų išankstinių mokėjimų, kad padėtų joms suvaldyti nuo karo Ukrainoje bėgančių žmonių atvykimą į jų teritoriją. Lietuvai išmokėta daugiau kaip 93 mln. eurų.

Mokėjimai pagal iniciatyvą REACT-EU buvo atlikti pasitelkiant ES sanglaudos veiksmus pabėgėliams Europoje (CARE).

Už sanglaudą ir reformas atsakinga Europos Komisijos narė Elisa Ferreira kalbėjo: „ES solidarizuojasi su Ukraina Rusijos invazijos akivaizdoje, o taip pat su savo valstybėmis narėmis, solidariai besistengiančiomis priimti nuo karo bėgančius žmones. Šiandien matome dar vieną konkretų mūsų solidarumo rezultatą – sanglaudos fondų lėšų mobilizavimą ten, kur jų labiausiai reikia.“

Už darbo vietas ir socialines teises atsakingas Europos Komisijos narys Nicolas Schmitas pridūrė: „Nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms reikia neatidėliotinos paramos, kad jie galėtų saugiai atkurti savo gyvenimą. Naudodamosi šiais išankstiniais mokėjimais, valstybės narės gali pasiūlyti maistą, apgyvendinimą, sveikatos priežiūrą, švietimą, pagalbą įsidarbinti ir kitų paslaugų tiems, kuriems to reikia.“

Vasario 24 d. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Komisija dėjo visas pastangas, kad paremtų nuo karo bėgančius civilius gyventojus ir padėtų ES valstybėms narėms juos priimti ir jais pasirūpinti. Ji visų pirma suteikė galimybę lanksčiai mobilizuoti turimus sanglaudos politikos išteklius pagal 2014–2020 m. programas, 100 proc. bendro finansavimo galimybę ir pasiūlė 3,5 mlrd. eurų padidinti išankstinį finansavimą pagal iniciatyvą REACT-EU.

Dabar ES valstybės narės gali visapusiškai pasinaudoti Europos Komisijos suteiktomis galimybėmis. ES įnašas sumažins valstybių narių viešiesiems biudžetams tekusią papildomą naštą, nes išlaidos, kurias galima padengti, laikomos atitinkančiomis reikalavimus atgaline data nuo invazijos į Ukrainą dienos.

Daugiau informacijos apie lėšų paskirstymą konkrečioms valstybėms pateikiama čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 28 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje