Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. sausio 12 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija užbaigė derybas su „Valneva“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19

vaccine8.jpg
© EU
Šiandien Europos Komisija užbaigė tiriamąsias derybas su farmacijos įmone „Valneva“, siekdama įsigyti jos galimą vakciną nuo COVID-19. Pagal numatomą sutartį su „Valneva“ visoms ES valstybėms narėms būtų suteikta galimybė kartu įsigyti 30 mln. dozių ir jos galėtų papildomai įsigyti dar iki 30 mln. dozių.

Šiandien užbaigtos tiriamosios derybos su „Valneva“ papildo jau užtikrintą didelį vakcinų, kurios bus gaminamos Europoje, krepšelį – jau pasirašytos sutartys su „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „BioNtech-Pfizer“, „CureVac“ ir „Moderna“, taip pat baigtos tiriamosios derybos su „Novavax“. Šis įvairių vakcinų krepšelis padės užtikrinti, kad Europa būtų gerai pasirengusi skiepijimui, kai tik bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos, kaip neseniai ES leistų naudoti „BioNTech/Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų atveju.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Dėl Europoje ir visame pasaulyje tebesitęsiančios COVID-19 pandemijos kaip niekada svarbu, kad visos valstybės narės galėtų naudotis kuo platesniu vakcinų krepšeliu, kad padėtų apsaugoti žmones Europoje ir už jos ribų. Šiandienos žingsnis siekiant susitarimo su „Valneva“ dar labiau papildo ES vakcinų krepšelį ir parodo Komisijos įsipareigojimą rasti ilgalaikį pandemijos sprendimą.“

„Valneva“ yra Europos biotechnologijų bendrovė, kurianti inaktyvintą viruso vakciną. Tai tradicinė, 60–70 metų naudojama aukšto saugos lygio skiepų technologija, grindžiama nusistovėjusiais metodais. Šia technologija paremta dauguma skiepų nuo gripo ir daugelis skiepų nuo vaikystės ligų. Šiuo metu tai vienintelė potenciali inaktyvinta vakcina nuo COVID-19, kurios klinikiniai tyrimai atliekami Europoje. Europos Komisija, palaikoma ES valstybių narių, yra nusprendusi remti šią vakciną atsižvelgdama į patikimus mokslinius duomenis, taikomą technologiją, įmonės patirtį kuriant vakcinas ir jos gamybos pajėgumus, kurių pakanka, kad būtų aprūpintos visos ES valstybės narės.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_21_51

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. sausio 12 d.