Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 13 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija skiria 9 mln. eurų Ukrainos pabėgėlių psichikos sveikatos priežiūrai

Europos Komisija iš programos „ES – sveikatos labui“ skyrė 9 mln. eurų, kad padėtų iš Ukrainos bėgantiems žmonėms, kuriems skubiai reikia psichikos sveikatos paslaugų.

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Europos Komisija iš programos „ES – sveikatos labui“ skyrė 9 mln. eurų, kad padėtų iš Ukrainos bėgantiems žmonėms, kuriems skubiai reikia psichikos sveikatos paslaugų.

Šis papildomas ES finansavimas leis Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus draugijų federacijai ir nevyriausybinėms organizacijoms padėti sveikatos priežiūros specialistams atlikti savo darbą. Taip pat bus teikiamos psichikos sveikatos paslaugos – pirmoji psichologinė pagalba, tolimesnės pagalbos poreikio vertinimas, pagalba dėl psichologinių traumų ir konsultacijos pabėgėliams jų gimtąja kalba.

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Brutali Rusijos agresija Ukrainoje atskleidė karo baisumus ir randus. Ji privertė milijonus nekaltų žmonių, tarp kurių daug vaikų ir pažeidžiamų asmenų, bėgti iš vienintelių namų, palikus visą savo gyvenimą ir pragyvenimo šaltinius, ir leistis į nežinomybę. Turime suteikti būtiną psichikos sveikatos ir psichologinę pagalbą visiems, kuriems jos reikia. Šiuo papildomu finansavimu užtikrinsime, kad ši pagalba, padedant mūsų organizacijoms partnerėms, būtų greitai teikiama vietoje. Tai taip pat yra apčiuopiamas mūsų įsipareigojimo remti Ukrainos pabėgėlius, kai jie pradeda iš naujo kurti savo gyvenimus, pavyzdys.“

Be to, veikia Sveikatos politikos platformos tinklas „Parama Ukrainai, kaimyninėms ES valstybėms narėms ir Moldovai“. Jo tikslas – tenkinti Ukrainos pabėgėlių ir perkeltųjų asmenų sveikatos poreikius.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro interneto svetainėje taip pat siūlomi mokymo kursai ir e. mokymosi moduliai migracijos ir sveikatos klausimais 24 ES kalbomis.

Internete galima rasti daugiau informacijos apie „ES – sveikatos labui“ finansavimo skyrimą ir apie perkeltųjų asmenų iš Ukrainos sveikatos priežiūrą.

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 13 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje