Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. rugsėjo 11 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 2 min

Europos Komisija skelbia pagrindinius praėjusių metų Europos Sąjungos laimėjimus

Artėjant 2023 m. rugsėjo 13-ajai, kai EK Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamente skaitys pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį , Europos Komisija paskelbė praėjusių metų pasiekimų ir laimėjimųapžvalgą.

SOTEU 2023-09-13

Artėjant 2023 m. rugsėjo 13-ajai, kai EK Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamente skaitys pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį (angl. SOTEU – State of the European Union), Europos Komisija paskelbė praėjusių metų pasiekimų ir laimėjimų apžvalgą.

Apžvalgoje aprašomi ES veiksmai reaguojant į Rusijos agresijos karą prieš Ukrainą ir pastangos sumažinti ES priklausomybę nuo Rusijos iškastinio kuro, taip pat pažanga įgyvendinant kitus Europos Komisijos politinius prioritetus.

Apžvalgoje išsamiai aprašomi Europos Komisijos veiksmai, kurių ji ėmėsi siekdama didinti ES gerovę ir atsparumą pasitelkiant priemones „NextGenerationEU“ ir „RePowerEU“, paspartinti Europos žaliojo kurso įgyvendinimą ir įgyvendinti Europos skaitmeninio dešimtmečio tikslus.

Joje taip pat apžvelgiamas ES bendradarbiavimas su partneriais visame pasaulyje, visų pirma jos prekybos darbotvarkė, ir išskiriamos iniciatyvos, kurių imtasi siekiant stiprinti Europos demokratijos ramsčius ir sukurti lygybės sąjungą. 

Apžvalgoje išskiriami ir tiesiogiai su Lietuva susiję pasiekimai

Apžvalgoje kalbama ne tik apie ES institucijų veiklą. Joje taip pat rasite sėkmingų solidarumo, atjautos ir technologijų plėtros pavyzdžių iš visų ES valstybių, taigi ir Lietuvos.

Apžvalgos skiltyje „Gynybinės pagalbos teikimas Ukrainai“ kaip pavyzdys pateikiama akcija „Radarom!“. 2023 m. vasario mėn. per Lietuvoje vykdytą sutelktinio finansavimo akciją „Radarom!“ gyventojai paaukojo lėšų 16-ai oro erdvės gynybos radarų, skirtų Ukrainos dangui nuo Rusijos raketų ginti. Tai smarkiai viršijo pradinį tikslą surinkti lėšų penkiems radarams.

Skiltyje „Rusijos atsakomybės siekimas“ pasakojama apie „Bučos angelo“ žygdarbius. Savanoris Konstantinas Gudauskas, lietuvio ir kazachės sūnus, su Kazachstano pasu keliaudamas per Rusijos okupuotas Ukrainos teritorijas, Kijevo regione, visų pirma Bučoje, padėjo išgelbėti daugiau nei 200 žmonių. Ukrainiečiai jį praminė Bučos angelu.

Daugiau Europos sėkmės istorijų yra paskelbta SOTEU tinklapyje. Čia rasite trumpą pasakojimą apie lietuvišką bendrovę „Teltonika“. „Teltonika“ – tai sparčiai auganti ES finansuojama Lietuvos technologijų bendrovė, kurianti išskirtinius daiktų interneto sprendimus, kurie padeda palengvinti žmonių gyvenimą. Įmonės veiklos spektras yra labai platus – nuo profesionalios įrangos, reikalingos 4G ir 5G tinklo diegimui, gamybos iki elektra varomų transporto priemonių įkrovimo stotelių. Neseniai bendrovė pasirašė technologinio bendradarbiavimo susitarimą su Taivano bendrove dėl lustų pramonės sukūrimo Lietuvoje.

Visą naujausią informaciją apie 2023 m. pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį galima rasti specialiame SOTEU tinklalapyje.

 

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. rugsėjo 11 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje