Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. vasario 23 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija siūlo metams pratęsti prekybos privilegijas Ukrainai

Šiandien Europos Komisija pasiūlė dar vieniems metams pratęsti importo muitų, kvotų ir prekybos apsaugos priemonių taikymo Ukrainos eksportui į Europos Sąjungą sustabdymą – vadinamas autonomines prekybos priemones.

The European and Ukrainian flags
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Europos Komisija pasiūlė dar vieniems metams pratęsti importo muitų, kvotų ir prekybos apsaugos priemonių taikymo Ukrainos eksportui į Europos Sąjungą sustabdymą – vadinamas autonomines prekybos priemones. Taip tęsiama tvirta ES parama Ukrainos ekonomikai ir padedama palengvinti sudėtingą padėtį, kurioje atsidūrė Ukrainos gamintojai ir eksportuotojai dėl neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos karinės agresijos.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Rusijos neišprovokuota ir nepateisinama agresija smarkiai veikia Ukrainos ekonomiką. Kaip paskelbta Komisijos narių kolegijos vizito į Kyjivą metu, šiandien priėmėme sprendimą pratęsti muitų ir prekybos apsaugos priemonių taikymo sustabdymą – tai mūsų nuolatinės politinės ir ekonominės paramos ženklas. Šiais sunkiais laikais palaikome Ukrainą.“

Pagrindinis autonominių prekybos priemonių tikslas – remti Ukrainą, tačiau šiomis priemonėmis taip pat atsižvelgiama į ES pramonei susirūpinimą keliančius klausimus. Šiuo tikslu ir atsižvelgiant į tai, kad 2022 m. labai padidėjo kai kurių žemės ūkio produktų importas iš Ukrainos į ES, pratęsus autonominių prekybos priemonių galiojimą numatytas pagreitintas apsaugos mechanizmas prireikus Sąjungos rinkai apsaugoti.

Dabar pasiūlymą svarstys Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba, siekdami užtikrinti sklandų perėjimą nuo dabartinio autonominių prekybos priemonių režimo prie naujojo.

Dabartinės autonominės prekybos priemonės galioja nuo 2022 m. birželio 4 d.

Daugiau informacijos:

Visas pranešimas spaudai

Pratęstas autonominių prekybos priemonių galiojimas. Reglamentas

Ukrainos importo, kuriam taikomos prekybos liberalizavimo priemonės, stebėsena

ES prekybos santykiai su Ukraina

ES solidarumo su Ukraina priemonės

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. vasario 23 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje