Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. balandžio 22 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija siūlo iš dalies pakeisti 2022 m. ES biudžetą, kad būtų užtikrinta parama iš Ukrainos bėgantiems žmonėms

Šiandien Europos Komisija pasiūlė padidinti 2022 m. biudžeto įsipareigojimus 99,8 mln. eurų. Kartu biudžeto mokėjimai didinami 176 mln. eurų. Lėšos bus skirstomos per Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondą ir Sienų valdymo ir vizų priemonę.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Šiandien Europos Komisija pasiūlė padidinti 2022 m. biudžeto įsipareigojimus 99,8 mln. eurų. Kartu biudžeto mokėjimai didinami 176 mln. eurų. Lėšos bus skirstomos per Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondą ir Sienų valdymo ir vizų priemonę. Pasinaudojant perskirstymo galimybėmis, bendra migracijos ir sienų valdymui suteikiama lėšų suma yra 400 mln. eurų. Šios lėšos padės labiausiai paveiktoms ES valstybėms narėms padengti pirminio iš Ukrainos bėgančių žmonių priėmimo ir registracijos išlaidas.

Už biudžetą ir administravimą atsakingas Europos Komisijos narys Johannesas Hahnas sakė: „ES biudžetas ir toliau padeda valdyti krizes. Šiandien pasiūlyta didesne parama remiamos labiausiai paveiktos valstybės narės, užtikrinant, kad jos turėtų išteklių, kurių reikia siekiant patenkinti žmonių, bėgančių nuo neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos invazijos į Ukrainą, poreikius. Tai dar vienas ES solidarumo pavyzdys“.

Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bus siekiama užtikrinti, kad iš Ukrainos bėgantys asmenys iš pat pradžių būtų tinkamai priimami, gautų maisto, pastogę, higienos priemonių, drabužių, vaistų, pagalbą ieškant šeimos, teisinę bei vertimo pagalbą, psichosocialinių ir kitų specializuotų paslaugų, kurios padėtų jiems užsiregistruoti vienoje iš ES valstybių narių.

Pasitelkus Sienų valdymo ir vizų priemonės lėšas bus galima sklandžiai vykdyti procedūras prie išorės sienų arba netoli jų, pavyzdžiui, tapatybės nustatymo, pirštų atspaudų ėmimo, registravimo, saugumo patikros, trečiųjų šalių piliečių medicininio patikrinimo ir pažeidžiamumo patikrinimo procedūras, taip pat neatidėliotino priėmimo poreikius per šias procedūras.

Šiandien pateiktą pasiūlymą dėl biudžeto pakeitimo dabar turi patvirtinti Europos Parlamentas ir ES valstybės narės Taryboje. Jis yra bendro Europos Komisijos atsako į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje ir jos padarinius, dėl kurių nuo pirmos dienos buvo mobilizuotas ES biudžetas, dalis.

Pasaulinis lėšų pabėgėliams ir šalies viduje perkeltiems asmenims rinkimo renginys „Palaikykime Ukrainą“ padėjo surinkti 9,1 mlrd. eurų, iš kurių 1 mlrd. eurų pažadėjo skirti Europos Komisija.

Išsami Europos Komisijos atsako apžvalga pateikiama ES solidarumo su Ukraina interneto svetainėje.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. balandžio 22 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje