Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2022 m. lapkričio 28 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija remia Prezidento V. Zelenskio iniciatyvą „Grūdai iš Ukrainos“

Šeštadienį, Holodomoro atminimo dieną, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen dalyvavo Ukrainos vyriausybės surengtame renginyje „Grūdai iš Ukrainos“.

ES ir Ukrainos vėliavos
Europos Sąjunga, 2022

Šeštadienį, Holodomoro atminimo dieną, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen dalyvavo Ukrainos vyriausybės surengtame renginyje „Grūdai iš Ukrainos“. Ji išreiškė visapusišką Europos Komisijos paramą šiai Ukrainos iniciatyvai, kuria siekiama Ukrainos maisto produktus nukreipti į labiausiai nuo Kremliaus sukeltos pasaulinės maisto krizės nukentėjusias šalis.

„Ukraina rodo tvirtą įsipareigojimą dėl pasaulinio aprūpinimo maistu, tarptautinę atsakomybę ir solidarumą su tais, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Mes esame su jumis. Šiandien labai svarbu parodyti pasauliui, kad neapleisime savo pažeidžiamiausių partnerių. Todėl man labai malonu pranešti apie Europos Komisijos paramą dviejų laivų pakrovimui grūdais. Mes sumokėsime už 40 000 tonų grūdų – likusios jūsų suteiktų grūdų dalies – transportavimą. Kad ir kokia būtų šio transportavimo kaina", – sakė Europos Komisijos pirmininkė.

Ši nauja parama – tai papildoma parama prie 28 mln. tonų Ukrainos žemės ūkio produktų, kurie jau gabenti pasinaudojant ES solidarumo koridoriais ir Juodosios jūros grūdų iniciatyva.

Daugiau informacijos:

Europos Komisijos Pirmininkės pareiškimo vaizdo įrašas skelbiamas čia.

Informacijos suvestinės:Aprūpinimo maistu užtikrinimas; „ES ir Ukrainos solidarumo koridoriai ir ES parama Ukrainai.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2022 m. lapkričio 28 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje