Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2023 m. spalio 5 d.Atstovybė LietuvojeSkaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija pristato tolesnes paramos Armėnijai priemones

Europos politinės bendrijos aukščiausiojo lygio susitikime Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė tolesnes skubios ir ilgalaikės paramos Armėnijai priemones.

veliavos_0517.jpg
© EU

Šiandien Granadoje vykstančiame Europos politinės bendrijos aukščiausiojo lygio susitikime Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė tolesnes skubios ir ilgalaikės paramos Armėnijai priemones.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „ES palaiko Armėniją. Mes padvigubiname savo humanitarinę paramą, kad padėtume 100 000 perkeltų Karabacho armėnų. Be to, skiriame daugiau biudžeto paramos Armėnijos valstybei. ES ir toliau yra visapusiškai įsipareigojusi remti derybas su Azerbaidžanu ir sudaryti palankesnes sąlygas dialogui.“

Europos Komisijos Pirmininkė pranešė apie šias priemones:

  • Humanitarinė pagalba. Europos Komisija daugiau nei dvigubai padidins savo humanitarinę pagalbą – prie anksčiau skelbtos 5,2 mln. EUR sumos bus papildomai pridėta dar 5,25 mln. EUR skubios pagalbos. Už krizių valdymą atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Lenarčičius rytoj vyks į Armėniją, kad įvertintų padėtį ir aptartų tolesnę tikslinę paramą, visų pirma pagal ES civilinės saugos mechanizmą.
  • Programa„EU4Peace“. Programai „EU4Peace“ papildomai bus skirta 800 000 EUR, kad būtų galima remti skubią pagalbą, pasitikėjimo stiprinimo priemones ir žiniasklaidos priemones, pasižyminčias subalansuotu naujienų teikimu.
  • Metinės programos. Europos Komisija sutelks finansavimą pagal Armėnijai skirtas metines programas, kad skirtų 15 mln. EUR, kurie galės būti panaudoti kaip valstybės biudžeto parama socialiniams ir ekonominiams poreikiams tenkinti ir maistui bei kurui pirkti.
  • Techninė pagalba. Europos Komisija su Armėnijos valdžios institucijomis aptars skubios techninės pagalbos teikimą, be kita ko, naudojantis Techninės pagalbos ir informacijos mainų programa (TAIEX) ir porinėmis (Twinning) programomis, kad būtų sprendžiami tokie klausimai kaip skrydžių sauga ir branduolinė sauga.
  • Ekonomikos ir investicijų planas (EIP). Europos Komisija toliau remia Armėniją, be kita ko, infrastruktūros srityje, pagal Ekonomikos ir investicijų planą, pagal kurį investicijos gali siekti iki 2,6 mlrd. EUR. Pagal EIP jau investuota daugiau kaip 413 mln. EUR, įskaitant didelę paramą Siuniko regionui socialinės apsaugos ir tvarios energetikos sprendimų srityse.
  • Regioniniai projektai. Europos Komisija rems Armėnijos dalyvavimą regioniniuose projektuose, visų pirma Juodosios jūros elektros kabelių projekte su Azerbaidžanu, Sakartvelu, Vengrija ir Rumunija.

Pranešimas spaudai anglų kalba skelbiamas čia.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2023 m. spalio 5 d.
Autorius
Atstovybė Lietuvoje