Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. sausio 18 d.Skaitymo laikas: 1 min

Europos Komisija pradeda Naujojo europinio bauhauzo koncepcijos kūrimo etapą

eka-fb-1-5.png
© EU
Naujasis europinis bauhauzas – aplinkos, ekonomikos ir kultūros projektas, kuriuo siekiama derinti dizainą, tvarumą, prieinamumą, įperkamumą ir investicijas, kad būtų lengviau įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus. Pagrindinės naujojo europinio bauhauzo vertybės yra tvarumas, estetika ir įtraukumas. Koncepcijos kūrimo etapo tikslas – per bendros kūrybos procesą suformuluoti koncepciją apsvarstant idėjas, nustatant būtiniausius poreikius bei opiausias problemas ir suvesti suinteresuotąsias šalis.

Vienas iš koncepcijos kūrimo etapo elementų – pavasarį Europos Komisija inicijuos pirmąjį Naujojo europinio bauhauzo premijos teikimą. Užbaigus koncepcijos kūrimo etapą, šių metų rudenį bus paskelbti kvietimai teikti pasiūlymus, kad naujojo europinio bauhauzo idėjos būtų įgyvendintos bent penkiose vietose ES valstybėse narėse.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula Von der Leyen sakė: „Naujasis europinis bauhauzas – vilties projektas, vykdomas siekiant išsiaiškinti, kaip, įveikę pandemiją, visi kartu galėtume gyventi geriau. Juo siekiama tvarumo ir stiliaus dermės, kad europiečiai prisijaukintų Europos žaliojo kurso idėjas ir įsileistų jas į savo namus. Kad naująjį europinį bauhauzą lydėtų sėkmė, mums reikės visų kūrybingų protų – dizainerių, menininkų, mokslininkų, architektų ir piliečių.“

Specialioje Naujojo europinio bauhauzo svetainėje menininkai, dizaineriai, inžinieriai, mokslininkai, verslininkai, architektai, studentai ir visi susidomėję žmonės gali dalytis įkvepiančiais laimėjimais, savo idėjomis, kaip turėtų būti formuojamas ir plėtojamas naujasis europinis bauhauzas, taip pat išsakyti savo rūpesčius ir problemas.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Naujojo europinio bauhauzo svetainė

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. sausio 18 d.