Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. rugpjūčio 11 d.

Europos Komisija patvirtino 36,7 mln. EUR vertės paramą migracijai Lietuvoje valdyti

johansson_in_lt.jpg
© EU
Europos Komisija nusprendė skirti Lietuvai 36,7 mln. EUR neatidėliotinos paramos iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo.

Lėšos bus naudojamos priėmimo pajėgumams stiprinti po to, kai Lietuvos ir Baltarusijos sieną neleistinose vietose kirto neįprastai daug asmenų. Parama priėmimo struktūroms ir paslaugoms apima pirmąją pagalbą, medicininę priežiūrą, izoliacijos dėl COVID-19 patalpas bei vakcinas, pastogę, maistą, drabužius ir higienos rinkinius. Taip pat šios lėšos bus naudojamos reagavimo grupėms, padedančioms nustatyti galimas prekybos žmonėmis aukas, stiprinti ir asmenims, kuriems reikia tarptautinės apsaugos, padėti.

Šis sprendimas priimtas po Europos Komisijos narės Ylvos Johansson, atsakingos už vidaus reikalus, vizito į Lietuvą rugpjūčio 1–2 d. ir Europos Komisijos pareigūnų vizito rugpjūčio 8–10 d., per kuriuos buvo strategiškai įvertinta, kokią papildomą finansinę paramą skirti Lietuvai, kad būtų užtikrintas išorės sienos valdymas ir sudarytos tinkamos sąlygos migrantams.

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. rugpjūčio 11 d.