Pereiti prie pagrindinio turinio
Atstovybė Lietuvoje
Naujienų straipsnis2021 m. gegužės 21 d.Skaitymo laikas: 2 min

Europos Komisija pasirašė trečią sutartį su „BioNTech-Pfizer“ dėl papildomų 1,8 mlrd. vakcinų dozių

vaccine8.jpg
© EU
Šiandien Europos Komisija pasirašė trečią sutartį su farmacijos bendrovėmis „BioNTech“ ir „Pfizer“. Pagal ją ES valstybių narių vardu nuo 2021 m. iki 2023 m. rezervuojama papildomų 1,8 mlrd. vakcinų dozių. Taip bus galima įsigyti 900 mln. dabartinės ir prie atmainų pritaikytos vakcinos dozių, su galimybe įsigyti dar 900 mln. papildomų dozių.

Pagal sutartį reikalaujama, kad vakcinos būtų gaminamos ES ir kad pagrindinės jų sudedamosios dalys būtų ES kilmės. Joje taip pat nustatyta, kad nuo 2022 m. pabaigos garantuojamas vakcinų pristatymas ES. Dėl nusistovėjusio bendradarbiavimo su bendrovėmis pagal šiuo metu galiojančias sutartis ir nustatytos tvarkos, bus užtikrinta, kad vakcinos bus pristatytos laiku. Sustiprinta galimybė valstybėms narėms perparduoti ar dovanoti vakcinos dozes ES nepriklausančioms šalims, kurioms reikia pagalbos, ar tai daryti pagal priemonę COVAX. Taip prisidedama prie visuotinės ir sąžiningos prieigos prie vakcinų visame pasaulyje. Ši nauja sutartis leis padidinti ES vakcinų gamybos pajėgumus, taip bus galima aptarnauti ir kitas pasaulio rinkas.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Dabar, mums pasirašius, naujoji sutartis jau įsigaliojo. Tai gera žinia ilgalaikėje kovoje, siekiant apsaugoti Europos piliečius nuo viruso ir jo atmainų. Užtikrinta, kad ES bus pagaminta ir pristatyta iki 1,8 mlrd. vakcinų dozių. Galimos sutartys su kitais gamintojais bus sudaromos pagal tokį patį modelį, kad tai būtų naudinga visiems.“

Už sveikatą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stella Kyriakides sakė: „Virusą turime aplenkti. Tai reiškia turėti prieigą prie pritaikytų vakcinų, kurios apsaugotų mus nuo atmainų keliamos grėsmės, ir sustiprinamųjų vakcinų imunitetui prailginti ir mūsų jaunesniems gyventojams apsaugoti. Pirmenybę teikiame savo vertę jau įrodžiusioms technologijoms, tokioms kaip iRNR vakcinos, tačiau liekame atviri ir kitoms galimybėms. Pastarieji mėnesiai aiškiai parodė, kad mums reikia turėti prieigą prie plataus vakcinų krepšelio ir skirtingų technologijų pasirinkimo ir kad mums reikalingi patikimi partneriai. Kasdien spartėjant vakcinavimo tempams ir intensyvėjant veiklai, skirtai sukurti veiksmingus vaistus, į ateitį galime žvelgti su didesniu optimizmu ir pasitikėjimu.“

Šiandienos sutartis su aljansu „BioNTech-Pfizer“ papildo didelį vakcinų, kurios bus gaminamos Europoje, krepšelį, apimantį jau anksčiau pasirašytas sutartis su „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Curevac“, „Moderna“ ir su tuo pačiu aljansu „BioNTech/Pfizer“. Europos Komisija suteikė „BioNTech“ ir „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ ir „Johnson and Johnson“ sukurtų vakcinų sąlyginį rinkodaros leidimą. Šis įvairių vakcinų krepšelis padės užtikrinti, kad Europa turėtų pakankamai dozių visiems savo gyventojams imunizuoti, be kita ko, ir nuo viruso atmainų.

Daugiau informacijos:

Pranešimas spaudai

Saugios COVID-19 vakcinos visiems europiečiams

Išsamūs duomenys

Paskelbimo data
2021 m. gegužės 21 d.